کاهش ۱۶ درصدی بارش در حوضه آبریز خلیج فارس

۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۷:۰۱
کد خبر: ۶۴۸۳۳۹
دسته بندی‌: اقتصاد ، اقتصاد ایران
حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با ۴۴۸ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته با کاهش ۱۶ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۲۳ درصدی داشته است.
- آخرین وضعیت بارش‌ها در سال آبی جدید نشان می‌دهد که از ابتدای سال آبی تا ۲۸ مرداد ۹۹ ارتفاع بارش‌ها در کل کشور به ۳۱۴.۱ میلیمتر رسیده است.

این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل بالغ بر ۳۳۹.۱ میلیمتر بارش در حوضه‌های آبریز اصلی به ثبت رسیده که کاهش ۷ درصدی را نشان می‌دهد، اما نسبت به درازمدت ۵۱ ساله با رشد ۲۸ درصدی روبرو بوده است.

کاهش ۱۴ درصدی بارش در  حوضه آبریز خزر

بررسی‌ها نشان می‌دهد که در حوضه آبریز خزر ارتفاع بارش‌ها به ۴۶۹.۵ میلیمتر رسیده که نسبت به بارش‌های سال گذشته با کاهش ۱۴ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۱۷ درصدی داشته است.
در این بین حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با ۴۴۸ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته با کاهش ۱۶ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۲۳ درصدی داشته است.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه از ابتدای سال آبی با ۳۵۸.۷ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته کاهش ۲۷ درصدی و نسبت به دراز‌مدت رشد ۶ درصدی را به ثبت رسانده است.

حوضه فلات مرکزی در مدت مورد بررسی با ۲۳۱.۶ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته با افزایش ۸ درصدی و نسبت به دراز مدت ۵۱ ساله با افزایش ۴۲ درصدی روبرو بوده است.

رشد ۳۸ درصدی بارش در حوضه مرزی شرق

حوضه مرزی شرق نیز با ۱۴۸ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته رشد ۲۳  درصدی و نسبت به دراز مدت رشد ۳۸ درصدی را به ثبت رسانده است.

گفتنی است؛ حوضه آبریز قره قوم نیز از ابتدای سال آبی جاری با ۲۹۰.۱ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته با کاهش ۶  درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۳۱ درصدی را به ثبت رسانده است.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha