افزایش ۱۰ درصدی توان پشتیبانی شبکه برق مترو

۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴:۴۴
کد خبر: ۶۴۸۳۰۴
مدیرعامل مترو تهران گفت: با راه‌اندازی پست برق شرقی در خط ۷، ۱۰ درصد به توان پشتیبانی و ایمنی شبکه برق مترو تهران افزوده می‌شود.

- بنا به اعلام روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، مراسم افتتاح و بهره برداری از پست برق شرقی خط ۷ مترو تهران و نیز بهره برداری از ۲ دستگاه آسانسور ورودی جنوبی ایستگاه مولوی با حضور علی امام مدیرعامل شرکت متروی تهران برگزار شد.

به گفته امام با راه‌اندازی پست برق شرقی خط ۷ امکان تأمین برق پایدار برای این خط فراهم‌شده و با تغذیه پست‌های یکسو کننده ایستگاه‌ها (RS) و نیز تامین ناوگان، امکان کاهش سرفاصله قطار‌ها میسر می‌شود.

مدیرعامل متروی تهران با تاکید بر این که افتتاح و بهره‌برداری از این پست برق تاثیر بسزایی بر تامین ایمنی خط ۷ متروی تهران دارد، گفت: راه‌اندازی ایستگاه‌هایی که طی ۶ ماهه دوم سال جاری در خط ۷ صورت می‌گیرد، بدون راه‌اندازی این پست میسر نبود.

او با بیان این که با راه‌اندازی این پست به صورت DCS تا ۷۰ درصد در مصرف کابل صرفه جویی شده است، گفت: برای راه‌اندازی پست برق شرقی خط ۷ درمجموع ۳۰ کیلومتر کابل‌کشی انجام‌شده است.

امام افزود: در ساخت این پست برق ۹۰درصد از تجهیزات ساخت داخل استفاده شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت مترو، خط ۷ با دارا بودن پست‌های برق یکسو کننده ایستگاه‌ها (RS) در ایستگاه‌های صنعت، تربیت مدرس، شهید نواب صفوی، کمیل، هلال‌احمر، مهدیه، مولوی و بسیج، دارای ایمنی و استاندارد مطلوبی در تامین و پشتیبانی از برق است.

او با اشاره به این که در مجموع در شبکه برق مترو تهران۲۱ پست برق باید به خطوط مختلف سرویس ارائه دهد، عنوان کرد: تا پاییز سال گذشته تعداد پست‌های برق موجود در شبکه مترو تهران ۹ پست بود؛ لذا بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در زمستان سال گذشته تصمیم گرفتیم با هدف پایدار سازی شبکه برق مترو ظرفیت را افزایش دهیم.

مدیرعامل مترو تهران عنوان کرد: با تلاش همکاران ما از زمستان سال گذشته تا یک ماه آینده ۴۵ درصد به ظرفیت شبکه برق مترو تهران افزوده می‌شود و با افتتاح و بهره برداری از این پست، پایدارسازی و پشتیبانی از شبکه برق مترو تهران ۱۰ درصد افزایش یافته است.

همچنین افتتاح و بهره برداری از ۲ دستگاه آسانسور ورودی جنوبی ایستگاه مولوی در خط ۷ مترو نیز برگزار شد.
امام در این خصوص اظهار کرد: با تعبیه ورودی آسانسور در سالن خرید بلیت، مسافران می‌توانند مستقیم به سمت سکوی قطار هدایت نشده و در سالن فروش بلیت نیز توقف دارد.

مدیرعامل متروی تهران خاطرنشان کرد: این آسانسور‌ها ساخت داخل و بر اساس استاندارد‌های مترو طراحی و ساخته شده است به گونه‌ای که توانایی تحمل بار بسیار زیاد و متواتر را دارند.

او با اشاره به این که ظرفیت این آسانسور‌ها ۱۶ نفره است، گفت: با راه‌اندازی این آسانسور‌ها دسترسی افراد کم توان به سکوی میدان صنعت و بسیج با سهولت بیشتری انجام می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha