حسنی: نباید بازیکنان را بی هدف وارد اردو کنیم/ در بین رشته‌های راکتی موفق بوده‌ایم

۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱:۰۱
کد خبر: ۶۴۸۲۶۹
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
دبیر فدراسیون تنیس روی میز گفت: چون مسابقه‌ای در سطح برون مرزی نیست بازیکنان را نباید بی هدف وارد اردوی تیم ملی کنیم، زیرا این اتفاق ممکن است به آنها صدمه بزند.

پیمان حسنی در گفت‌وگو با میزان، در مورد برگزاری لیگ تنیس روی میز اظهار داشت: پیشنهاداتی از طرف کمیته مسابقات برای ما ارسال شده، اما فدراسیون هنوز در مورد این پیشنهادات تصمیم نهایی را نگرفته هر چند که مشخص نکرده‌ایم آئین‌نامه به چه نحوی باید باشد و در زمان پیش از جلسه این موارد را به اطلاع تیم‌ها خواهیم رساند.

وی در مورد اینکه آیا تاکنون تیمی برای حضور در لیگ اعلام آمادگی کرده است یا خیر، گفت: روز گذشته نفت آبادان برای حضور در لیگ مردان و در بخش بانوان هم نماینده اصفهان اعلام آمادگی کردند. البته مثل روال سال‌های گذشته پس از تدوین آئین‌نامه تیم‌های بیشتری برای حضور در لیگ ثبت‌نام خواهند کرد.

دبیر فدراسیون تنیس روی میز در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون تصمیمی برای برگزاری لیگ این رشته دارد یا خیر، تصریح کرد: برگزاری لیگ بستگی به مهار ویروس کرونا دارد و گذر زمان مشخص می‌کند چه اتفاقی خواهد افتاد. اگر مجبور شویم لیگ را به شیوه‌ای برگزار خواهیم کرد تا از این طریق احتمال خطر را کاهش دهیم هر چند که این مورد هم مستلزم هزینه زیادی برای تیم‌ها و خود ما است. تلاش می‌کنیم پس از جمع‌بندی نهایی بهترین تصمیم را بگیریم. روز شنبه هم در مورد ورودیه تیم‌ها تصمیم‌گیری می‌شود.

حسنی در مورد آغاز اردوی تیم ملی گفت: قرار شده روز شنبه جلسه‌ای میان مسئولان ستاد کرونا در وزارت بهداشت و فدراسیون پزشکی ورزشی در مورد آغاز برخی اردوهای ورزشی برگزار و سپس جواب را برای ما در فدراسیون ارسال می‌کنند. ما از خدایمان است اردوهای تیم ملی آغاز شود، اما باید این موارد را هم در نظر گرفت که در ابتدا سلامتی بازیکنان مهم است و سپس چون مسابقه‌ای نیست بازیکنان را نباید بی هدف وارد اردوی تیم ملی کنیم، زیرا این اتفاق ممکن است به آنها صدمه بزند. باید صبر کنیم تا ببینیم آیا در اسفند مسابقات جهانی برگزار می‌شود یا خیر. عملاً تا پایان سال جاری هیچ مسابقه‌ای نداریم، هر چند که پس از آن اردوها و مسابقات پرفشاری در انتظار تیم‌ها خواهد بود و این مسئله هم کار را برای کشورهایی سخت می‌کند که فعالیت‌های آنان با تأخیر شروع شده است. کشورهای اروپایی در حال برنامه‌ریزی هستند تا فعالیت‌های محدودی را در کشورشان آغاز کنند.

وی در مورد تعریف و تمجید مسئولان وزارت ورزش از موفقیت‌های تنیس روی میز گفت: سال گذشته موفقیت‌های خوبی برای رشته ما رقم خورد مانند مدال طلای جهانی در بخش نوجوانان، کسب رده نخست رنکینگ زیر ۲۱ سال جهان توسط هدایی و دومی در رده سنی نوجوانان جهان توسط احمدیان، همچنین در کنار آن کسب موفقیت‌های دیگر نظر وزارت ورزش را به خودش جلب کرد. در بین رشته‌های راکتی تنها تنیس روی میز است که عناوین خوبی را کسب کرده است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha