پیام تسلیت جامعه روحانیت مبارز به دنبال ارتحال آیت‌الله تسخیری

۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰:۰۹
کد خبر: ۶۴۸۱۴۴
جامعه روحانیت مبارز در پیامی ارتحال حضرت آیت‌الله تسخیری عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز را تسلیت گفت.

- جامعه روحانیت مبارز با صدور پیامی ارتحال حضرت آیت‌الله تسخیری عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح ذیل است:

انا لله و انا الیه راجعون

قال رسول الله (ص): اذا مات المومن الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمه لایسد‌ها شیء

ارتحال عالم ربانی و روحانی وارسته آیت الله حاج شیخ محمد علی تسخیری (رضوان الله تعالی علیه) عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز و چهره شاخص وحدت و تقریب مذاهب اسلامی در جهان اسلام موجب تاسف و تاثر فراوان گردید.

آیت الله تسخیری شخصیتی بی بدیل و فعال در عرصه بین‌المللی بود که در طول دهه‌های متمادی با روحیه خستگی ناپذیر و شیوه‌های ممتاز در مسیر تقریب مذاهب اسلامی و ایجاد ارتباطات بین نخبگان اسلامی در میدان جهاد و عمل دینی خوش درخشید. ایشان با حضور در مجامع و کنفرانس‌های اسلامی و بین المللی و طرح دیدگاه‌ها و نظرات راهبردی جمهوری اسلامی موجب جذب و همگرایی روزافزون نخبگان و چهره‌های شاخص مذاهب اسلامی گردید و از این حیث یک شخصیت شناخته شده و مورد قبول در میان مذاهب گوناگون اسلامی به شمار می‌آمد و مرجع و ملجا بسیاری از شخصیت‌ها و علمای تراز اول اهل سنت و فعالان حوزه وحدت و تقریب جهان اسلام بود.

آیت الله تسخیری در جایگاه مشاور عالی رهبر معظم انقلاب و رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی حقا خوش درخشید و فقدان این چهره خدوم و بی بدیل ثلمه‌ای بزرگ و خسارتی عظیم به شمار می‌آید. ایشان به عنوان عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز همواره در پیگیری امور تشکیلات و مصوبات جامعه روحانیت فعال و موثر بود و جا دارد یاد و خاطره ایشان را گرامی داریم.

جامعه روحانیت مبارز این ضایعه بزرگ و فقدان جبران‌ناپذیر را به محضر مقام معظم رهبری، علما و شخصیت‌های طراز اول جهان اسلام، دوستداران، شاگردان و ارادتمندان ایشان و همچنین به خانواده سوگوار آن فقید سعید تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال، علو درجات و رحمت واسعه برای آن مرحوم مسئلت می‌کند.
جامعه روحانیت مبارز
۲۸ مرداد ۱۳۹۹ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *