آزادی ۹۱ زندانی جرایم غیرعمد در استان آذربایجان غربی

۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶:۴۸
کد خبر: ۶۴۸۰۱۰
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
معاون قضایی دادگستری استان آذربایجان غربی از آزادی ۹۱ زندانی جرایم غیرعمد در استان آذربایجان غربی خبر داد و گفت: این زندانیان با مساعدت بنیاد مستضعفان و پیگیری‌های رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی و مدیر کل زندان‌های این استان آزاد شده‌اند.

آزادی ۹۱ زندانی جرایم غیرعمد در استان آذربایجان غربی - «پاشایی» معاون قضایی دادگستری استان آذربایجان غربی در دومین جلسه کمیته ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌های استان آذربایجان غربی گفت: سیاست‌های کلی قوه قضاییه در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها از زمان حضور آیت الله رئیسی به عنوان رییس قوه قضاییه شتاب بیشتری گرفته و اهتمام ویژه‌ای نسبت به این امر در کل کشور برقرار است و استان آذربایجان غربی هم مستثنی نیست و کار‌های بسیاری خوبی در این زمینه در سطح استان انجام شده است.

این مقام قضایی افزود: مجازات‌های جایگزین حبس و سایر تاسیسات حقوقی قانون مجازات اسلامی در دستگاه قضایی استان آذربایجان غربی به خوبی جا افتاده و اکنون شاهد استفاده مطلوب از این تاسیسات هستیم خصوصاً در امر استفاده از پابند و دستبند الکترونیک و نیز استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس، محاکم استان خوب عمل کرده اند، اما کافی نیست و باید از تمام ظرفیت استفاده شود.

وی در پایان صحبت‌های خود بیان داشت: در جرایم غیرعمد هم در روز‌های اخیر حدود ۹۱ نفر از این زندانیان با مساعدت بنیاد مستضعفان و پیگیری‌های رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی و مدیر کل زندان‌های این استان آزاد شده‌اند.

همچنین «بروجنی» مدیرکل زندان‌های استان آذربایجان غربی در این جلسه گفت: در خصوص مرخصی زندانیان هم در دوره اول پیک کرونا و هم در دوره دوم، استان آذربایجان غربی عملکرد بسیار خوبی داشته و حدود ۴۵ درصد از زندانیان این استان به مرخصی اعزام شدند و این روند همچنان ادامه دارد.


برچسب ها: آزادی زندانیان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha