«سعید ملکان» در دو راهی اکران آنلاین و سالن سینما/«روز صفر» در آستانه آزمونی سخت

۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۱:۰۳
کد خبر: ۶۴۷۸۰۹
فیلم «روز صفر» هرچند پتانسیل بالایی برای فروش دارد اما سینمای کرونا زده نشان داده که حتی کمدی «خوب بد جلف» و یا فیلم موفق جشنواره فیلم فجر یعنی «شنای پروانه» را هم با شکست روبرو کرده است.

 - سینمای ایران از اسفند ماه سال گذشته با بحران بزرگ کرونا روبرو بوده است، بحرانی که تعطیلی چهار ماهه سینما را به همراه داشت و باعث ورشکستگی بسیاری از آثار و همچنین توقف بخش عظیمی از تولیدات هنر هفتم شد.   

بازگشایی سینما‌ها از اول تیر ماه سال جاری برای بسیاری از فیلمسازان و همچنین تماشاگران روزنه‌ای از امید را ایجاد کرد، اما این بازگشایی به سرعت شکست خورد و اکثریت آثار با فروش اندکی به کار خود پایان دادند، این وضعیت در حدی بود که دو فیلم پرفروش سال هم به سرعت از چرخه اکران خداحاقظی کردند.

«روز صفر» فیلمی که موفقیت در بازگشایی سینماها را تضمین می‌کند///////////////////پنجشنبه

فیلم سینمایی «روز صفر» به کارگردانی سعید ملکان هفته گذشته پروانه نمایش خود را دریافت کرد، حال باید دید ملکان در وضعیت ناگوار گیشه سینماها آیا برنامه خاصی برای اکران این فیلم دارد یا نه، ملکان تنها دو راه پیش روی خود می بیند، اکران در سینماهایی که تجربه سنگین شکست را در دو ماه پیشین داشته‌اند یا ورود به چرخه آنلاین که ریسک قاچاق این فیلم را به همراه دارد. 

فیلم «روز صفر» هرچند پتانسیل بالایی برای فروش دارد اما سینمای کرونا زده نشان داده که حتی کمدی «خوب بد جلف» و یا فیلم موفق جشنواره فیلم فجر یعنی «شنای پروانه» را هم با شکست نیز روبرو کرده است. 

«روز صفر» فیلمی که موفقیت در بازگشایی سینماها را تضمین می‌کند///////////////////پنجشنبه

فیلم سینمایی «روز صفر» به کارگردانی سعید ملکان بدون شک می‌تواند یکی از گزینه های خوب سینما در شرایط عادی باشد، اما سینمای امروز تمامی معادلات چرخه اکران را به هم ریخته است، اکثریت سینماها تعطیل مانده اند و از سویی سالنهای دیگر نیز بدون تماشاگر پیش می روند. باید دید در سینمایی که جمع کل فروش آن زیر دو میلیارد تومان است این فیلم تا چه حد به آینده خود خوشبین است. 

روز صفر روایتی متفاوت از یک اتفاق ملتهب معاصر است. این تنها خلاصه‌ای از فیلم سینمایی «روز صفر» اولین ساخته سینمایی سعید ملکان است که امیر جدیدی در کنار ساعد سهیلی در آن به ایفای نقش می‌پردازد. 

فیلمنامه «روز صفر» با همکاری مشترک بهرام توکلی و سعید ملکان روی کاغذ آمده است، ترکیب امیر جدیدی، سعید ملکان و بهرام توکلی همان ترکیب موفق فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» است، مشارکتی که به خوبی مورد استقبال هواداران قرار گرفت. 

«روز صفر» فیلمی که موفقیت در بازگشایی سینماها را تضمین می‌کند///////////////////پنجشنبه

امیر جدیدی و ساعد سهیلی ۲ نقش اصلی فیلم «روز صفر» هستند و در کنار آنها چند بازیگر خارجی و ده‌ها بازیگر تئاتر هنرنمایی می‌کنند.

در واقع می‌توان گفت «روز صفر» فیلمی است که سعید ملکان آن را به عنوان اولین تجربه سینمایی‌اش تولید کرده است. ملکان این سال‌ها نامی پرنفوذ در عرصه سینما بوده و با تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «ابد و یک‌ روز» و سپس «تنگه‌ ابوقریب» توانایی‌های خود را اثبات کرده است.

ملکان آخرین بار در تهیه پروژه بزرگ غلامرضا تختی وارد صحنه شد، اما با شکست سنگینی در گیشه روبرو شد. ملکان این بار و بعد از موفقیت چشمگیر «شبی که ماه کامل شد» به سراغ فیلمی درباره عملیات دستگیری عبدالمالک ریگی رفته است، فیلمی که می تواند یکی از آثار پر سر و صدای جشنواره فیلم فجر امسال باشد. ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha