اعطای مرخصی یکماهه به بیش از ۹۰۰ زندانی استان قزوین

۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸:۱۴
کد خبر: ۶۴۷۷۸۴
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
معاون رییس کل دادگستری قزوین از اعطای مرخصی یکماهه به بیش از ۹۰۰ زندانی این استان خبر داد و افزود: ۱۴ نفر از این زندانیان زن هستند.

اعطای مرخصی یکماهه به بیش از ۹۰۰ زندانی استان قزوین

- حجت الاسلام والمسلمین حسین کثیرلو گفت: با توجه به آثار مثبت و سازنده حضور زندانیان در کنار خانواده و ضرورت حفظ سلامت آن‌ها و پرسنل سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با بهره گیری از بخشنامه رییس قوه قضاییه ۹۲۰ نفر از زندانیان استان که ۱۴ نفر آن‌ها از مددجویان زن هستند مشمول بهره مندی از مرخصی یک ماهه شدند.

وی با تاکید بر اینکه مجازات زندان برای مجرمان خطرناک، مزاحمان نوامیس مردم و سارقین و اشرار و برهم زنندگان امنیت ضروری است، گفت: باید از سازوکار‌های پیش بینی شده در قانون جدید التصویب (کاهش مجازات حبس) برای کسانی که جرایم سبک مرتکب شده اند و سابقه ندارند استفاده کنیم.

معاون حقوق شهروندی رییس کل دادگستری قزوین به نقش موثرمجازات‌های جایگزین حبس در کاهش یا تکرار نشدن جرم اشاره کرد و بیان داشت: در صورتی که به جا و مناسب از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده شود به طورحتم می‌تواند در کاهش جرم، موثر واقع شود در غیر این صورت ناکارامد خواهد بود،جایگزین کردن حبس «حتما به نفع جامعه و مفید به حال مرتکبان اعمال مجرمانه» است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *