کرونا در جهان؛ تعویق انتخابات در نیوزیلند، افت اقتصادی بی سابقه ژاپن

۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴:۲۳
کد خبر: ۶۴۷۶۵۳
بحران شیوع کرونا در سراسر جهان، به عنوان بزرگ‌ترین بحران بهداشتی همچنان چالش‌های متعددی را رقم زده و قربانی می‌گیرد.

شمار مبتلایان به بیماری «کرونا» در جهان به رقم ۲۱ میلیون و ۸۴۲ هزار و ۷۸۲ نفر و شمار قربانیان به رقم ۷۷۳ هزار و ۷۲۹ نفر رسیده است؛ این آمار‌ها نشان می‌دهند که بحران کرونا در آینده نزدیک قابل حل نبوده و جهان باید همچنان با این چالش عمده بهداشتی دست و پنجه نرم کند.

مهم‌ترین خبر‌های کرونایی جهان در ساعات گذشته عبارتند از:

تعویق انتخابات در نیوزیلند: در پی شناسایی موارد جدید ابتلا به کرونا در نیوزیلند، جاسیندا آردرن، نخست وزیر این کشور، اعلام کرد که انتخابات عمومی را که قرار بود در ماه سپتامبر برگزار شود با یک ماه تعویق به ماه اکتبر موکول کرده است.

افت اقتصادی ژاپن: اقتصاد ژاپن با بدترین افت در تاریخ مدرن خود بر اثر همه گیری ویروس کرونا و تعطیلی‌های حاصل از آن مواجه شده است. تولید ناخالص داخلی ژاپن بین ماه‌های آوریل تا ژوئن ۷.۸ درصد و به طور سالانه ۲۷.۸ درصد افت داشته که در ۴۰ سال گذشته این رقم بی سابقه بوده است.

آمار قربانیان کرونا در هند: آمار وزارت بهداشت هند نشان می‌دهد که تعداد جانباختگان کرونایی در روز دوشنبه به ۵۰ هزار نفر رسیده و بیش از ۹۰۰ در شبانه روز گذشته در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در مکزیک: وزارت بهداشت مکزیک از شناسایی ۴ هزار و ۴۴۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داد. همچنین ۲۱۴ نفر نیز بر اثر این بیماری جان باختند. بر این اساس، موارد ابتلا در مکزیک به ۵۲۲ هزار و ۱۶۲ نفر و موارد فوت شده به ۵۶ هزار و ۷۵۷ نفر رسید.

ابتلای وزیر فیلیپینی به کووید-۱۹: مقامات فیلیپین روز دوشنبه گزارش دادند که یک وزیر دولت این کشور ۵ ماه پس از تشخیص اولیه ابتلا به کرونا، دوباره به این ویروس مبتلا شده است.

شدیدترین افت اقتصادی تایلند در دو دهه اخیر: در پی شیوع جهانی ویروس کرونا و ضربه به صنعت توریستی تایلند، این کشور با شدیدترین افت اقتصادی در دو دهه اخیر مواجه شده است.

تعطیلی در لبنان: وزیر بهداشت دولت موقت لبنان علاوه بر اعلام وضعیت هشدار در پی شیوع کرونا، روز دوشنبه گفت: لبنان باید به مدت دو هفته به دلیل شیوع این ویروس تعطیل شود.

مرگبارترین روز کرونایی در استرالیا: استرالیا روز دوشنبه با ثبت ۲۵ مورد فوت ناشی از ابتلا به ویروس کرونا، مرگبارترین روز را در بحران کرونا به ثبت رساند.

 

انتهای پیام/ ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha