گسترش همکاری‌های سازمان اورژانس کشور با شرکت بهره‌برداری مترو تهران

۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶:۰۱
کد خبر: ۶۴۷۳۴۶
رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به این مطلب که اورژانس تهران باید به مراکز درمانی ترومایی از طریق خطوط مترو و رمپ ارتباط داشته باشد اعلام کرد که طرح ارتباط ایستگاه‌های مترو با ۸ بیمارستان ترومایی در حال تهیه و ابلاغ است.

تهیه طرح ارتباط ایستگاه‌های مترو با ۸ بیمارستان ترومایی - بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ نشست بررسی طرح پیشنهادی اتصال خط مترو به مراکز درمانی و احداث پایگاه‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی در ایستگاه‌های مترو تهران به ریاست پیرحسین کولیوند رییس کمیته پدافند غیرعامل و رییس سازمان اورژانس کشور و با حضور نوبخت مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و ریاست اورژانس تهران و ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت برگزار شد.

در این جلسه، کولیوند درباره اهمیت وجود پایگاه‌های اورژانس در ایستگاه‌های مترو در زمان بحران گفت: حجم انبوهی از مردم از مترو استفاده می‌کنند و ایجاد پایگاه در این ایستگاه‌ها جهت پیشگیری و کاهش خطر، آمادگی، پاسخ و باز توانی تهدیدات و حوادث بسیار دارای اهمیت است.

وی با اشاره به این مطلب که اورژانس تهران باید به مراکز درمانی ترومایی از طریق خطوط مترو و رمپ ارتباط داشته باشد اعلام کرد که طرح ارتباط ایستگاه‌های مترو با ۸ بیمارستان ترومایی در حال تهیه و ابلاغ است.

نوبخت مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران نیز در این جلسه تحقق این امر را در ایستگاه‌هایی که تاکنون احداث شده و در حال بهره برداری است از ابعاد فنی، مهندسی و اجرایی دشوار خواند و گفت: انجام این امر در مورد خطوطی که در حال ساخت و طراحی بوده و در آینده نزدیک به بهره برداری می‌رسند امکان پذیر است.

وی افزود: در حال حاضر این اتصال در برخی از مراکز نظیر ایستگاه متروی برج میلاد انجام شده و در حال بهره‌برداری است و امکان جابه جایی مصدومین به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد امکان پذیر خواهد بود.

وی افزود: در خصوص توسعه طرح استقرار پایگاه‌های اورژانس در ایستگاه‌های متروی استان تهران نیز آماده هر گونه همکاری با سازمان اورژانس کشور و اجرای الزامات و ملاحظات فنی و اجرایی وزارت بهداشت و سازمان پدافند غیر عامل هستیم.

در پایان این نشست مقرر شد برنامه‌ریزی سناریوی مانور در ایستگاه مترو، رعایت الزامات و ملاحظات احداث پایگاه‌های اورژانس در خطوط جدید مترو و جانمایی برانکارد بیماربر در زمان بحران اجرا شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha