توزیع کتاب‌های درسی تنها از طریق مدارس

۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱:۱۴
کد خبر: ۶۴۷۱۵۰
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: از ۲۵ مرداد ماه توزیع کتاب به مدرسه و دانش آموزان آغاز شد و امسال همه کتاب‌ها به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی از طریق مدرسه توزیع می‌شوند.

جزییاتی از روند توزیع کتاب‌های درسی - باشگاه خبرنگاران نوشت: اسداله مرتضایی درباره نحوه توزیع کتاب‌های درسی که از روز گذشته آغاز شده است، اظهار کرد: روند توزیع کتاب‌های درسی از منطقه به مدرسه از ۲۰ مرداد شروع شده بود و از ۲۵ همین ماه هم توزیع کتاب به مدرسه و دانش آموزان آغاز شد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ادامه داد: روند توزیع کتاب‌های درسی از ۲۵ مرداد برای متوسطه اول آغاز شده است و برای سایر پایه‌ها و رشته‌ها از ۱۰ تا ۱۵ شهریور آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان با توجه به اعلام زمان بندی مدارس برای دریافت‌های کتاب‌های خود باید اقدام کنند، گفت: این اقدام به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از تجمع صورت می‌گیرد همچنین توزیع صرفا از طریق مدارس صورت خواهد گرفت.

امسال همه کتاب‌ها از طریق مدرسه توزیع می‌شود

مرتضایی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا تمهیدات لازم اندیشیده شده است تا مشکل کمبود یا بی‌نظمی در توزیع کتاب‌های درسی مانند سال گذشته تکرار نشود، اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال همه کتاب‌ها از طریق مدرسه توزیع می‌شود و توزیع دوگانه نداریم بنابراین انتظار می‌رود مشکلی بابت کمبود یا توریع نامتوازن نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه مهلت ثبت سفارش کتاب درسی به علت باقی ماندن بخش قابل توجهی از دانش آموزان تا ۳۱ شهریور ادامه دارد، تاکید کرد: دانش آموزانی که تعییر رشته، تغییر مدرسه یا تکرار پایه داشتند حتما نسبت به اصلاح اطلاعات خود در سامانه ثبت سفارش کتاب‌های درسی اقدام کنند و مهلت در نظر گرفته شده برای آن تا دوم شهریور است در غیر این صورت کتاب به آدرس اولیه ارسال خواهد شد و برای دانش آموزان مشکل‌ساز خواهد بود.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *