سامانه «سیما» در کاهش تردد‌ها به اداره ثبت اسناد و املاک و انجام معامله سالم موثر است

۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱:۴۴
کد خبر: ۶۴۷۱۴۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد با بیان اینکه سامانه «سیما» در کاهش تردد‌ها به اداره ثبت اسناد و املاک و انجام معامله سالم موثر است گفت: پشتوانه اصلی سامانه «سیما» حمایت‌های مردمی و صنف مشاورین املاک است.

سامانه «سیما» در کاهش تردد‌ها به اداره ثبت اسناد و املاک و انجام معامله سالم موثر است - «محمدرضا حدادزاده» دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد در آیین رونمایی از سامانه یکپارچه معاملات املاک استان «سیما» گفت: اطلاعات این سامانه و امکانات مختلف جهت تسهیل در انجام معامله‌ای سالم به صورت مستمر در این سامانه اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه مشاورین املاک موظف به ثبت معاملات خود در این سامانه خواهند بود افزود: در بازرسی‌های از مشاورین املاک ثبت معاملات در این سامانه مورد رصد قرار خواهد گرفت.

حدادزاده تصریح کرد: اسامی مشاورین مجاز در این سامانه آمده و مردم قبل از مراجعه به بنگاه‌ها می‌توانند با مراجعه به سامانه از مجاز بودن آن مطمئن شوند.

وی با اشاره به نقش مردم در کاهش تخلفات حوزه زمین و مسکن و همچنین مهار تورم در این حوزه اضافه کرد: اگر افراد اعم از مردم، مشاورین املاک، کارشناسان و ... در انجام معاملات خود انتظار حمایت حداکثری قضائی دارند باید از این سامانه حمایت کنند.

وی با اشاره به خلاء‌های قانونی موجود در حوزه خرید و فروش اظهار داشت: اگر چه دستگاه قضا موظف به ارائه خدمت به همه می‌باشد، اما در ارائه خدمات خود دارای یک حداقل و حداکثر‌هایی می‌باشد که ارائه سقف حمایت‌های دستگاه قضا پس از این تنها شامل معاملاتی خواهد بود که در سامانه سیما به ثبت رسیده باشند.

حدادزاده افزود: استعلام از طریق این سامانه از ویژگی‌های شاخص آن است که در کاهش تردد‌ها به اداره ثبت اسناد و املاک و انجام معامله سالم موثر خواهد بود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha