۷ هزار متر از اراضی دولتی در بافق رفع تصرف شد

۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹:۲۷
کد خبر: ۶۴۶۹۳۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس دادگستری شهرستان بافق گفت: تاکنون ۷ هزار متر از اراضی تصرف شده دولتی این شهرستان از دست افراد سودجو و فرصت‌طلب خلع ید و به دولت بر گردانده شد.

۷ هزار متر از اراضی دولتی در بافق رفع تصرف شد - اسماعیل دهقان شوازی در دیدار با رییس و کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان بیان داشت: حفظ و حراست از اراضی ملی، منابع طبیعی و جنگل‌ها به عنوان میراث ماندگار، وظیفه تمامی افراد جامعه است.

این مقام قضایی افزود: حفاظت از منابع طبیعی امری مهم است و از دست اندازی برخی افراد سودجو و فرصت طلب که قصد تصرف مالکانه اراضی ملی و دولتی را دارند و بعضاً با سند سازی اقدام می‌کنند باید جلوگیری شود که این کار بسیار مشکل و از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد.

وی تصریح کرد: حوزه قضایی بافق در راستای مبارزه با زمین خواری و تصرف اراضی دولتی و برخورد با متخلفان و متجاوزان عزم جدی دارد و همانند گذشته پشتیبان نیرو‌های تلاشگر منابع طبیعی و آبخیزداری بوده و به شدت با متخلفان برخورد می‌کند.

دهقان شوازی حفاظت از مراتع را امری ضروری دانست و ابراز کرد: با تعامل و همکاری نیروی انتظامی باید بخصوص در زمینه ورود دام‌های غیر مجاز از استان‌های همجوار جلوگیری بعمل آورد.

وی همکاری ماموران منابع طبیعی، محیط بانان و آتش نشانی را در خصوص اطفاء حریق مراتع جنگلی ضروری دانست و عنوان کرد: در خصوص اطفاء حریق مراتع جنگلی و سرسبز نیمه بیابانی، آتش نشانی و محیط زیست باید همکاری‌های لازم را بعمل آورده و با کسانی که در این زمینه سهل انگاری می‌کنند و باعث آتش سوزی می‌شوند باید برخورد جدی صورت گیرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha