محمدی: انتخاب من به عنوان بهترین مربی سال کشتی آزاد آسیا یک افتخار ملی است

۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۲:۰۱
کد خبر: ۶۴۶۹۲۳
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: انتخابم به عنوان بهترین مربی سال کشتی آزاد آسیا اتفاق خوب و روحیه بخشی بود و این افتخار یک افتخار ملی به حساب می‌آید.

غلامرضا محمدی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص کسب عنوان بهترین مربی سال کشتی آزاد آسیا، اظهار داشت: اتفاق خوب و روحیه بخشی بود و این افتخار درواقع یک افتخار ملی به حساب می‌آید. این موفقیت متعلق به شخص نیست، بلکه افتخاری است که به جامعه کشتی و حتی فراتر از آن یعنی به جامعه ورزش تعلق دارد و نتیجه همدلی و کوشش یک تیم بوده است.

وی ادامه داد: سال ۲۰۱۹ نتایج خوبی برای کشتی کشورمان رقم خورد که با قهرمانی مقتدرانه در رقابت‌های آسیایی استارت خورد و به سکونشینی در رقابت‌های قهرمانی جهان ختم شد. نتیجه‌ای بعد از چند سال ناکامی در رقابت‌های قهرمانی رقم خورد و باعث شادمانی علاقمندان کشتی شد. در مجموع کشتی کشورمان به چنین اتفاق دلچسبی نیاز داشت و امید و انگیزه را برای ادامه راه دوچندان می‌کند.

محمدی تصریح کرد: خوشبختانه در کشتی فرنگی هم به خاطر نتایج خوبی که در سال ۲۰۱۹ رقم خورد، محمد بنا به عنوان مربی سال آسیا انتخاب شد که این انتخاب هم جای خوشحالی دارد. کشتی‌آزاد و فرنگی از هم جدا نیست و هرگاه بین این دو رشته رقابت وجود داشته است، بازخوردش را در مسابقات جهانی و المپیک دیده‌ایم و شاهد موفقیت و پیشرفت در این دو رشته بوده‌ایم. امیدوارم این موفقیت‌ها تداوم داشته باشد و با تلاش و همدلی بتوانیم نتایج درخشانی در رقابت‌های پیش‌رو رقم بزنیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در ادامه صحبت‌هایش گفت: فدراسیون کشتی پیگیری‌های زیادی برای برگزاری این مراسم داشت و من در جریان تمام این پیگیری‌ها بودم. خوشبختانه فدراسیون شرایط خوبی برای اجرای این مراسم مهیا کرد و در نهایت این مراسم به صورت اینترنتی و آنلاین به مرحله اجرا درآمد. کمیته ملی المپیک و شخص دکتر صالحی امیری هم پیگیر این موضوع بود که جا دارد از فدراسیون کشتی و کمیته ملی المپیک تشکر کنم. امیدوارم در ادامه راه هم بتوانیم این موفقیت‌ها را تداوم ببخشیم و نتایج غرورآفرینی را در رقابت‌های پیش‌رو به دست بیاوریم.

دارنده مدال نقره سال ۱۹۹۳ جهان در خصوص برنامه‌های پیش‌رو و برپایی اردو‌های تیم‌ملی عنوان کرد: بعد از اینکه تاریخ برگزاری مسابقات قهرمانی جهان اعلام شد من، محمد بنا، محسن کاوه، حمید سوریان و شخص علیرضا دبیر پیگیری‌های زیادی برای برگزاری اردو‌های تیم‌ملی داشتیم که خوشبختانه تاحدود زیادی به نتیجه رسیده است. احساس می‌کنم علیرضا دبیر مجوز برگزاری اردو‌های تیم‌ملی را گرفته است و در آینده‌ای نزدیک اردو‌های تیم‌ملی به صورت مقطعی برگزار خواهد شد.

محمدی افزود: در مدتی که اردو‌های تیم‌ملی تعطیل بود، ۴۰ کشتی‌گیر را از راه دور زیر نظر داشتیم و هر مربی موظف بود به وضعیت حدود ۱۲ کشتی‌گیر نظارت کند. در این زمینه با اپلیکیشنی که در دست داشتیم به کشتی‌گیران برنامه تمرینی می‌دادیم و تمرینات آن‌ها را زیر نظر داشتیم، اما این نکته قابل ذکر است که بعد از رقابت‌های قهرمانی آسیا کشتی‌گیران در هیچ میدانی روی تشک نرفته‌اند. از طرفی مجوز برگزاری اردو‌های تیم‌ملی را هم نداشته‌ایم و قطعا هیچ تمرینی نمی‌تواند جای تمرینات تیم‌ملی و شرایطی که در اردو‌های تیم‌ملی وجود دارد را بگیرد. با این تفاسیر در ابتدای اردو‌های تیم‌ملی باید کشتی‌گیران را به حال و هوای تشک‌های کشتی بازگردانیم و رفته رفته فشار تمرینات را بالا ببریم.

ملی‌پوش کشتی‌آزاد در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا در خصوص برگزاری لیگ تصریح کرد: برگزاری این رقابت‌ها را باید از زوایا و ابعاد مختلف بررسی کنیم. طبیعتا برگزاری لیگ از نظر مالی به نفع کشتی‌گیران و مربیان است. از طرفی کشتی‌گیران مدت زیادی است که در هیچ مسابقه‌ای به میدان نرفته‌اند و حضور در لیگ می‌تواند استارت کار آن‌ها باشد اما به این شرط که با کمترین درصد خطا و به دور از آسیب‌های جسمی اعم از مصدومیت و ابتلا به ویروس کرونا باشد. برنامه و شرایط برگزاری این رقابت‌ها باید با توجه به همه جوانب در نظر گرفته شود و در این میان اگر برگزاری مسابقات قهرمانی جهان قطعی شود، شرایط متفاوت خواهد شد و باید همه برنامه‌ها با اولویت قرار دادن این رقابت‌ها تنظیم شود. در مجموع برگزاری رقابت‌های لیگ اگر با در نظر گرفتن تمام جوانب باشد، می‌تواند به نفع کشتی کشورمان باشد.

سرمربی تیم‌ملی کشتی‌آزاد در پایان خاطرنشان کرد: کاش کشتی‌گیران و مربیان کشتی از نظر معیشتی به قدری در رفاه قرار داشتند که نیازی به حضور در رقابت‌های لیگ پیدا نمی‌کردند، اما افسوس کشتی‌گیران هیچ منبع درآمدی جز حضور در لیگ ندارند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha