گره تیم‌های پایین جدول لیگ برتر امشب باز می‌شود

۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲:۱۲
کد خبر: ۶۴۶۸۹۱
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
وضعیت ۷ تیم انتهای جدول به شکلی به هم گره خورده که ممکن است تکلیف دو تیم سقوط کننده در بازی‌های امشب مشخص نشود.

رقابت‌های هفته بیست‌ونهم لیگ برتر فوتبال امشب (شنبه) در حالی برگزار می‌شود که ۷ تیم پایین جدول همچنان خطر سقوط را احساس می‌کنند.

اغلب این تیم‌ها با هم بازی ندارند و می‌توان گفت هیچ رقابت مستقیمی برای بقا وجود ندارد. با این حال، تیم پرسپولیس که قهرمانی خود را مسجل کرده و جام را بالای سر برد در نتایج پایین جدول تا حدودی تعیین کننده است و شاید تکلیف تیم سقوط کننده را مشخص کند.

بدون شک رقابت‌های امشب بین تیم‌های شاهین، پارس جنوبی، پیکان، ماشین‌سازی، سایپا، گل‌گهر و ذوب‌آهن یک قربانی خواهد گرفت. به همین دلیل، در گزارشی وضعیت این تیم‌ها را بررسی و احتمال سقوط هر یک را ارزیابی کردیم که در ادامه آن را می‌خوانید.

شاهین دست به دعا
در انتهای جدول تیم قعرنشین شاهین کمترین شانس را برای بقا دارد. این تیم باید در دو بازی باقی مانده خود پیروز شود. با این حال کار این تیم برای لیگ برتری ماندن سخت و بعید است بتواند کاری را که در طول یک فصل از انجامش عاجز بوده در دو هفته به نتیجه برساند. البته در مستطیل سبز تا ثانیه‌های آخر چیزی غیرممکن نیست.

شاهین ۲۲ امتیازی، امشب به مصاف صنعت نفت می‌رود و هفته آینده با تیم استقلال بازی دارد. شاگردان مهدی پاشازاده باید از این ۱۸۰ دقیقه ۶ امتیاز بگیرند تا شاید به لطف شکست دیگر رقبا در لیگ برتر باقی بمانند. از این رو آنها علاوه بر این که برای برنده شدن تلاش می‌کنند باید برای شکست رقبا هم دعا کنند تا بلکه عمر لیگ برتری بودنشان بیش از یک سال دوام بیاورد.

پارس جنوبی جم
این تیم با ۲۶ امتیاز، دیگر قعرنشین جدول لیگ برتر است. پارس که امیدوار بود با شکست ماشین‌سازی به منطقه امن برسد حالا باید برای بقا به شکست رقیب چند هفته اخیرش پیکان امیدوار باشد. شاگردان سیروس پورموسوی بزرگترین ضربه را بعد از شکست از شاهین خوردند. آنجا که می‌توانستند با کسب پیروزی مقابل حریف بی‌روحیه خود بقای‌شان را تثبیت کنند، ولی سه امتیاز را به راحتی از دست دادند.

تیم پارس جنوبی برای بقا باید به ترتیب به مصاف دو تیم فولاد و نفت مسجدسلیمان برود. این دو بازی شاید به ظاهر راحت به نظر برسد، ولی فشار روانی زیادی روی پارس جنوبی وارد خواهد کرد. سرنوشت پارس جنوبی دیگر دست خودش نیست و باید امیدوار باشد نتیجه دیگر بازی‌ها به نفع آنها رقم بخورد.

پیکان و قرعه بد
پیکان با ۲۸ امتیاز در رده چهاردهم جدول لیگ برتر قرار دارد. کار شاگردان ویسی شاید از بقیه تیم‌های پایین جدولی سخت‌تر باشد چراکه آنها امشب به مصاف استقلال می‌روند و هفته آینده با سپاهان بازی دارند. دو بازی سخت با تیم‌های بالای جدولی که هر کدام برای برنده شدن انگیزه‌های خاص خود را دارند. پیکانی‌ها که از ابتدای فصل سیر نزولی داشتند هرگز نتوانستند خود را به منطقه امن برسانند و روی خوب فوتبال را ندیده‌اند. آنها در طول فصل همواره برای بقا دست و پا زدند و حالا هم در آخرین هفته‌ها سرنوشت‌شان با بدترین قرعه گره خورده است.

ماشین‌سازی ناجی یا قربانی
سرنوشت ماشین‌سازی با تیم همشهری‌اش تراکتور رقم خورده است. این تیم امشب به مصاف تیم پرطرفدار تراکتور می‌رود. تیمی که برای کسب سهمیه آسیا رقابت نزدیکی با تیم‌های بالای جدولی دارد و از موضع خود کوتاه نمی‌آید. باید دید مالک این دو تیم، ماشین‌سازی را فدای سهمیه گرفتن تیم تراکتور می‌کند یا از خیر سهمیه برای بقای ماشین‌سازی در لیگ می‌گذرد.

به نظر می‌رسد تقابل دو تیم تبریزی به درامی تبدیل شده که مالک مشترکشان را هنوز لیگ تمام نشده به سوگ نشانده است. این تیم با ۲۸ امتیاز در جایگاه سیزدهم قرار دارد و اگر نتواند در بازی این هفته ره به جایی ببرد قطعا روی بازی هفته آینده مقابل تیم صنعت نفت حساب باز خواهد کرد.

سایپا مقابل بی انگیزه‌ها
رقابت در انتهای جدول انقدر نزدیک است که تیم سایپا رده دوازدهمی نیز همچنان در خطر سقوط قرار دارد. شاگردان ابراهیم صادقی با ۲۸ امتیاز، هم‌امتیاز ماشین‌سازی هستند و حاشیه امنی را حس نمی‌کنند. آنها در دو بازی پیش رو به ترتیب به صاف نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس می‌روند.

هر دو رقیب بی‌انگیزه هستند چرا که تکلیفشان در لیگ مشخص شده است. باید دید سایپایی‌ها می‌توانند از این دو بازی نسبتا آسان امتیاز بگیرند و رقبا را جا بگذارند یا خیر. قطعا نگاه آنها به نتایج امشب است چراکه در صورت پیروزی مقابل نفت مسجدسلیمان و شکست چهار رقیب پایین جدولی می‌توانند به بقا امیدوار باشند.

امید گل‌گهر به پرسپولیس
تیم گل‌گهر در دو هفته پیش رو به ترتیب با تیم‌های پرسپولیس و ذوب‌آهن بازی دارد. عملکرد پرسپولیس در این هفته‌ها بسیار تعیین کننده است. سرخپوشان که به واسطه قهرمانی‌شان کمی انگیزه خود را از دست داده‌اند، هفته قبل نیز مقابل تیم ذوب‌آهن شکست خوردند و نتیجه بازی‌شان در جدول رده بندی بسیار تاثیرگذار بود.

با این حال گل‌گهر با پیروزی هفته قبل مقابل تیم نفت مسجدسلیمان وضعیت خود را بهبود داد و حالا با ۲۹ امتیاز در رده دهم قرار دارد. با این حال جایگاه این تیم هنوز کاملا امن نیست و با توجه به امتیاز نزدیک تیم‌ها در پایین جدول همچنان روی کاغذ امکان سقوط وجود دارد.

ذوب‌آهن و به امید بقا
انتهای جدول از این نظر جذاب شده که اگر امشب تکلیف دو تیم ذوب‌آهن و گل‌گهر مشخص نشود آنها باید هفته آینده در تقابل با یکدیگر بقای خود را مسجل کنند. ذوبی‌ها این هفته با نساجی بازی دارند، رقیبی که تقریبا همه تیم‌ها را در این هفته‌ها ناکام گذاشته است. تیم ذوب‌آهن که نسبت به دیگر رقبا کمتر خطر سقوط را احساس می‌کند چندان هم خیالش راحت نیست و همچنان روی کاغذ امکان سقوطش وجود دارد. آنها در حال حاضر با ۲۹ امتیاز در رده دهم جای گرفته‌اند و اگر در بازی امشب پیروز شوند ۳۲ امتیازی می‌شوند و شاید بتوانند جشن بقا بگیرند.

با این حال هیچ چیز هنوز مشخص نیست و ممکن است امشب نتایجی رقم بخورد که تنور لیگ را داغ‌تر کرده و آن را جذاب‌تر کند. حضور تیم‌ها از رده دهم تا شانزدهم در جمع قعرنشینان و امتیاز نزدیک آنها نشان می‌دهد لیگی که به روز‌های پایانی رسیده چقدر جذاب بوده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha