سند برنامه عملیاتی متروی تهران منتشر شد

۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸:۳۱
کد خبر: ۶۴۶۸۴۵
مدیرعامل متروی تهران از انتشار سند برنامه عملیاتی شرکت مترو برای اولین بار در سال‌های اخیر خبر داد.

- بنا به اعلام  روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) علی امام با اعلام خبر انتشار سند برنامه عملیاتی مترو گفت: انتشار این سند در قالب طرح جامع بهبود عملکرد شرکت متروی تهران انجام و بر این اساس استراتژی‌های شرکت مترو در بخش‌های مختلف تدوین‌شده است.

تدوین برنامه عملیاتی شرکت مترو از سال ۹۷ به‌صورت آزمایشی آغاز و در دی‌ماه ۹۸ جمع‌بندی و ابلاغ شد. بر این اساس روند برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی سالانه برای شرکت مترو از مهرماه هرسال آغاز می‌شود.

امام با اشاره به این‌که بدون در نظر گرفتن بخش ناوگان حمل‌ونقل ریلی، مبلغ پروژه‌هایی که توسط شرکت تاکنون انجام‌شده است ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده است، گفت: حجم ریالی پروژه‌های در دست اجرای شرکت مترو ۲۰ هزار میلیارد تومان است؛ لذا با توجه به تعداد پروژه‌های در حال اجرا و نیز حجم ریالی کار، انجام اقدامات بر اساس سند برنامه عملیاتی ضروری است.

مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به این‌که در طول ۳ سال گذشته رصد و پایش پروژه‌ها و مجموعه‌های ستادی به شرایط قابل قبولی رسیده است، عنوان کرد: بر این اساس تمام بخش‌ها امکان کنترل و پیگیری امور جاری را داشته‌اند.

او با اشاره به هدف شرکت مترو از انتشار این سند اظهار کرد: در سال ۹۶ مشکلات بسیاری در خصوص رصد پروژه‌ها، انجام تحلیل‌ها و اتخاذ تصمیم‌گیری‌ها داشتیم و حوزه برنامه‌ریزی یکی از مهم‌ترین چالش‌های شرکت در سال ۹۶ محسوب می‌شد. در حقیقت زیرساخت و امکانات رصد و پایش مجموعه‌ها و بخش‌های مختلف در سطح کلان وجود نداشت.

مدیرعامل متروی تهران با اشاره به این‌که در طول ۳ سال گذشته تلاش کرده‌ایم زیرساخت‌های لازم برای این موضوع را فراهم کنیم، گفت: برنامه‌ریزی عملیاتی برای شرکت مترو از سال ۹۷ آغاز شد و امروز با همت تمام معاونت‌ها، مجریان و بخش‌های مختلف ستادی در قالب کارگاه‌ها و جلسات مختلف اجرای آن به پایان رسیده است. سال گذشته و همچنین طی ماه‌های اخیر نیز مبنای مذاکرات شرکت مترو با شورای اسلامی شهر تهران، نهاد‌های بالادستی در شهرداری تهران و همچنین مجلس شورای اسلامی جهت تحقق برنامه‌ها و منابع مالی شرکت مترو این سند بوده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha