رد قطعنامه ضدایرانی در شورای امنیت؛ نشانه افول قدرت رژیم آمریکا

۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷:۱۸
کد خبر: ۶۴۶۷۹۰
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رد قطعنامه ضدایرانی آمریکا در شورای امنیت نشان می‌دهد دوران زورگویی و یکجانبه‌گرایی آمریکا به سر آمده، قدرت آمریکا در سطح بین‌المللی به شدت افول کرده و نفوذ و تأثیر‌گذاری این رژیم در جهان کاهش یافته است.
مصباحی‌مقدم: اروپاییان بدانند در صورت بدعهدی سرنوشتی همچون شکست آمریکا در انتطار آن‌ها خواهد بودحجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به رد قطعنامه ضدایرانی آمریکا در  شورای امنیت سازمان ملل بیان کرد: این قطعنامه روز گذشته با دو رأی مثبت، دو رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع رد شد. در حالی که دو رأی مخالف از آن آمریکا و جمهوری دومینیکن (کشور کوچک وابسته به آمریکا) بود و این موضوع نشان‌دهنده شکست مفتضحانه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل است.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت‌های همسو خصوصا تروئیکای اروپا با آمریکا در این قطعنامه همراه نشدند و روسیه و چین مخالفت کردند که از این بابت باید از این دو کشور تشکر کرد.
 
وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی به تعهدات پایبند بوده است گفت: البته این پایبندی به تعهدات نباید یک طرفه باشد و با خارج شدن طرف آمریکایی از بر جام این حق برای ایران محفوظ بود که او نیز خارج شود، اما بر اساس سیاست‌های کشور ما خارج نشدیم و این یک ملاحظه به جا و درستی بود که دولت ما نشان داد.
 
مصباحی‌مقدم تصریح کرد: رد قطعنامه ضدایرانی آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل نشان می‌دهد دوران زورگویی و یکجانبه‌گرایی آمریکا به سر آمده، قدرت آمریکا در سطح بین‌المللی به شدت افول کرده و نفوذ و تأثیر‌گذاری این رژیم در جهان کاهش یافته است.
وی گفت: خوب است که دیگر کشور‌ها و بخصوص اروپایی‌ها بدانند همراهی با آمریکا دیگر معنایی ندارد و باید مستقل رفتار و عمل کنند و آن‌ها هم به پیمان‌های خود وفادار و متعهد بمانند، تا دولت‌های مستقل جهان بتوانند روی پیمان‌های آن‌ها حساب باز کنند در غیر این صورت، سرنوشت شکست آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل در شرایط مشابه شامل حال آن‌ها هم خواهد شد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha