رییس سازمان زندان‌ها: شهادت در دستگاه قضا توفیقی است که نصیب هر کسی نمی‌شود

۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۳:۰۷
کد خبر: ۶۴۶۶۷۷
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس سازمان زندان‌ها در دیدار با خانواده شهید ابراهیم کریمی، گفت: شهادت در دستگاه قضا توفیقی است که نصیب هر کسی نمی‌شود.

رییس سازمان زندان‌ها: شهادت در دستگاه قضا توفیقی است که نصیب هر کسی نمی‌شود - طبق گزارش سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، محمدمهدی حاج محمدی در سفر به استان گلستان با حضور در منزل شهید ابراهیم کریمی ضمن دیدار با خانواده وی، به مقام شامخ این شهید دستگاه قضایی ادای احترام نمود.

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در دیدار با خانواده شهید کریمی گفت: خوشا به حال شهدا که عاقبت به خیر شدند.

وی گفت: شهادت در دستگاه قضا توفیقی است که نصیب هر کسی نمی‌شود و این نعمتی از طرف خداوند متعال برای این بزرگوار بود.

گفتنی است شهید ابراهیم کریمی یکی از قضات کیفری شهرستان سراوان بود که در تاریخ ۲۷ خرداد سال ۱۳۸۷توسط دو نفر راکب موتور سیکلت که با اسلحه کلاش به سمت ایشان تیراندازی کردند به شهادت رسید.

در این دیدار که رییس کل دادگستری استان گلستان نیز حضور داشت حاج محمدی به ذکر خاطراتی از دوران همکاری شهید کریمی در شهرستان سراوان و سجایای اخلاقی ایشان پرداخت.

وی گفت: این شهید در رسیدگی به امور محرومان و رعایت اخلاق و عدالت در شهرستان شهره خاص و عام بود و به معنای واقعی کلمه مصداق آیه شریفه أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ بود.

رییس سازمان زندان‌ها افزود: هنگامیکه شهید کریمی وارد محل کار می‌شد همه می‌گفتند فرشته آمد. حتی محکومان پرونده‌ها نیز به خاطر حسن اخلاق و عدالت خواهی به دیده احترام به ایشان نگاه می‌کردند.

همچنین رییس سازمان زندان‌ها با حضور در مزار شهدای گرگان به مقام شامخ شهدا به ویژه شهید ابراهیم کریمی ادای احترام نمود.

گفتنی است زندگینامه شهید ابراهیم همت در کتابی تحت عنوان سراوان، کربلای ابراهیم منتشر شه است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

یک بار جهت مشاوره خدمت شهید کریمی رفتم که ایشان را مشغول رسیدگی به اتهامات دو پسر جوان بود. دیدم وی با آن‌ها صحبت می‌کرد و می‌گفت تازمانی که برای خود وکیل نگیرید از شما بازجویی نمی‌کنم گفتند: ازکجا؟ و چه کسی را وکیل بگیریم؟ شهید فرمودند از سراوان، زاهدان و از هر کجا که مایل هستید.

وقتی آن‌ها رفتند به ایشان گفتم حاج آقا شما که اینطور با آن‌ها صحبت می‌کنید آن‌ها فکر بد می‌کنند شهید فرمودند: مهم رضایت خداست بگذار هرچه می‌خواهند فکر کنند من نمی‌توانم به آن‌ها مشاوره بدهم، وکیل که باشد آن‌ها را به حقوقشان آگاه می‌کند و اگر مستحق تخفیف باشند به آن اشاره می‌کند و من هم تصمیم می‌گیرم.

شهید ابراهیم کریمی در سن ۱۵سالگی عازم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد و در مناطق جنوب و کردستان به صورت داوطلبانه خدمت نمود. وی در ۲۷ خرداد ۱۳۸۷و پس از سال‌ها خدمت صادقانه در دستگاه قضا به خیل یاران شهیدش پیوست.

شهید ابراهیم کریمی در زمان شهادت ۳۷ ساله و از نخبگان علمی دارای رتبه ۳۶ کنکور سراسری بوده‌اند که ۱۰ سال در این استان خدمت صادقه داشتند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *