سامان‌دهی اراضی میبُد نیازمند تعامل و همراهی همه ادارات متولی است

۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴:۰۱
کد خبر: ۶۴۶۶۰۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس دادگستری شهرستان میبد جزیره‌ای عمل کردن ادارات دولتی در بحث زمین باعث نارضایتی شدید مردم شده دانست و گفت: باید در سایه تعامل، همراهی و هم اندیشی موضع اراضی در شهرستان میبد را سامان بخشید.

سامان‌دهی اراضی میبُد نیازمند تعامل و همراهی همه ادارات متولی است - علیرضا حسین‌بیگی در دومین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال شهرستان میبد با موضوع بررسی مشکلات اراضی کشت موقت روستای رکن آباد تشکیل شد، اظهار داشت: ناهماهنگی بین ادارات و سازمان‌های متولی در امور زمین علاوه بر نارضایتی مردم، باعث زمین خواری و تشکیل پرونده‌های کیفری و حقوقی زیادی در دادگستری شده است.

وی با بیان اینکه در موضوع اراضی کشت موقت هر یک از ادارات مربوطه نظر متفاوتی با یکدیگر در مورد قانونی بودن یا نبودن تصرفات کشاورزان وجود دارد، افزود: باید با تعامل بیشتر بین ادارات متولی در جهت شناسایی و رفع مشکل حرکت کرد تا ضمن مشخص شدن محدوده تصرفات قانونی کشاورزان با متجاوزان به اراضی بیت المال برخورد گردد.

دادستان عمومی و انقلاب میبد نیز در این جلسه ضمن تذکر در مورد عدم همکاری بین ادارات منابع طبیعی و مسکن و شهرسازی در مورد اراضی که در محدوده شهر قرار گرفته اند، گفت: تشکیل بانک اطلاعاتی ادارات در مورد وضعیت اراضی و مشخص کردن محدوده دقیق اراضی دولتی می‌تواند برای سامان بخشیدن به مشکلات این حوزه راهگشا باشد.
در این نشست مقرر گردید در جهت حل مشکل کشاورزانی که تصرفات آنان قانونی بوده، موضوع در کمیسیون رفع تداخلات اراضی مطرح گردد تا ضمن حل شدن مشکلات این کشاورزان نسبت به برخورد قاطع با متصرفان غیر قانونی و تعیین محدوده اراضی اقدام گردد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha