رفع نقص نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای باید در اولویت کارها باشد

۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷:۰۲
کد خبر: ۶۴۶۵۴۴
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
معاون اجتماعی و پیگشیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد با بیان اینکه رفع نقص نقاط حادثه خیز در دستور کار قرار دارد گفت: به طور خاص رفع نقص محور ساغند به چادرملو پیگیری می شود.

رفع نقص نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای باید در اولویت کارها باشد - «محمدحسین رحیمی‌زاده» در جلسه هماهنگی دستگاههای متولی جهت کاهش و پيشگيري از تصادفات با تمرکز بر عامل جاده اي و انسانی ضمن تقدیر از اقدامات خوب پلیس راه، راه و شهرسازی و راهداری در چند سال اخیر گفت: اما هنوز سطح انتظارات و توقع جامعه نسبت به کیفیت جاده ها برآورده نشده است.

وی با اشاره به لزوم رفع عیب برخی از نقاط حادثه خیز استان اظهار داشت: یکی از نقاط حادثه خیز که از اولویت برخوردار است تقاطع چادرملو در جاده ساغند می‌باشد که باید پیگیری جدی نسبت به رفع نقص آن صورت گیرد.

رحیمی‌زاده افزود: جلسه مجددی نیز با حضور اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، نماینده چادرملو و اداره راه و شهرسازی جهت تعیین تکلیف محور چادرملو برگزار می شود.

وی بر لزوم ارسال لیست کلیه نواقص راه های استان به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تاکید کردگفت: البته نواقص ارسالی باید همراه با راهکار حل نقص باشد.

رحیمی زاده تصریح کرد: راه هایی که در استان دارای متولی مشخص نیستند باید جهت تعیین تکلیف به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اعلام شوند.

وی افزود: پس از ارسال لیست اعضای شورای عالی تصادفات استان برای معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، این لیست در اختیار دادستانهای کلیه شهرستان ها جهت استفاده از این ظرفیت در پرونده های مرتبط قرار می گیرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد با اشاره به اثر بازدارندگی دوربین های کنترل سرعت افزود: با توجه به اثربخشی آن ها باید به روزرسانی آن نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: بانک اطلاعات رانندگان پرخطر درون و برون شهری باید به روز رسانی شده و نسبت به بحث آموزش آن ها اهتمام جدی تری صورت گیرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha