ضرورت تقویت سازوکار دادرسی الکترونیک در استان خراسان شمالی

۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵:۰۱
کد خبر: ۶۴۶۵۳۷
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی با تأکید بر ضرورت تقویت سازوکار دادرسی الکترونیک در استان، استفاده از این ظرفیت را گامی مهم در سرعت بخشیدن به روند رسیدگی های قضایی برشمرد.

ضرب‌الأجل یک ماهه رییس کل دادگستری خراسان شمالی مبنی بر ساماندهی وضعیت شعب نامتعارف - پنجمین نشست شورای مدیران قضایی استان خراسان شمالی در سال جاری، به ریاست حجت الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری رییس کل دادگستری این استان برگزار شد.

رییس شورای مدیران استان ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و گرامیداشت دهه امامت و ولایت از نعمت «ولایت» به مثابه قطب نمایی  یاد کرد که در مسیر زندگی انسان همواره باید مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به موضوع آتش سوزی منابع ملی و طبیعی استان در سال جاری  بر ضرورت اعمال تدابیر بازدارنده و تمهیدات پیشگیرانه از سوی مدیران قضایی در این خصوص تأکید کرد.

جعفری کیفرخواست شفاهی را یکی از سازوکارهای تسریع کننده فرایند دادرسی برشمرد و از مدیران قضایی خواست موجبات تسهیل اجرای آن را فراهم سازند تا جایگاه استان از این حیث به نحو شایسته و مطلوب ارتقاء یابد.

رییس شورای مدیران قضایی استان خراسان شمالی با بیان اینکه خوشبختانه خراسان شمالی در ردیف استان های امن کشور و دارای کمترین میزان جرائم خشن می باشد، اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و قاطعیت در اجرای برخی احکام جزائی نظیر اعمال مجازات های مربوط به سرقت های مسلحانه را از جمله عوامل اصلی برقراری ثبات و امنیت مثال زدنی در این استان عنوان کرد.

جعفری از دادستان ها، بعنوان پیش قراولان جبهه عدالت یاد و از آنان خواست در صورت وقوع مصادیق  جرائم خشن در استان  با قاطعیت این گونه جرایم را در نطفه خاموش کنند.

وی خطاب به مدیران قضایی تاکید کرد که تا پایان شهریور ماه وضعیت موجودی شعب را ساماندهی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری با تأکید بر ضرورت تقویت سازوکار دادرسی الکترونیک در استان، استفاده از این ظرفیت را گامی مهم در سرعت بخشیدن به روند رسیدگی های قضایی برشمرد و ابراز امیدواری کرد: این قابلیت تا شهریور ماه سال جاری در تمامی فرایندها فراهم گردد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *