کره‌ جنوبی؛ کشوری با سابقه بد حسابی

۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۱:۰۱
کد خبر: ۶۴۶۲۲۱
دسته بندی‌: سیاست
سفیر پیشین ایران در ایتالیا و افغانستان با بیان اینکه عدم خوش حسابی کره جنوبی مسبوق به سابقه است، گفت: کره جنوبی در چالش با ایران و با پیروی از سیاست‌های آمریکا، ضرر بیشتری می‌بیند.
سفیر پیشین ایران در ایتالیا و افغانستان گفت:ابوالفضل ظهره‌وند در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به سخت شدن شرایط بازپس‌گیری‌ دارایی‌های کشور در پس تحریم‌های آمریکا اظهارداشت: یکی از این کشورها که بدهی ایران را برنمی‌گرداند، کره جنوبی است که ۸ میلیارد دلار از دارایی‌های‌های ایران را بلوکه کرده است.

وی با تاکید بر اینکه ذخایر ارزی ما در دیگر کشور‌ها غیر قابل تعدی است، افزود: عدم خوش حسابی کره جنوبی مسبوق به سابقه است و ما با اینکه می‌دانستیم این کشور بدحساب است با این عنوان که سهم بازار نفت خود را حفظ کنیم، فروش نفت به این کشور را ادامه داده‌ایم.

سفیر پیشین ایران در ایتالیا و افغانستان با بیان اینکه نفت به عنوان یک منبع مهم انرژی یک اهرم فشار برای کشور‌های تولیدکننده آن محسوب می‌شود، اظهار داشت: ما باید از این اهرم به خوبی استفاده می‌کردیم.
 
 

وی عنوان کرد: اقتصاد کره جنوبی وابستگی زیادی به فروش کالا‌های مصرفی و لوازم خانگی به دیگر کشور‌ها دارد لذا بازار منطقه غرب آسیا از اهمیت زیادی برای آنها برخوردار است.
 
ظهره‌وند بیان داشت: کره جنوبی باید در نظر داشته باشد که در چالش با ایران، بازار نه تنها ایران بلکه کشورهای متحد و همپیمان با او را نیز از دست می‎دهد. آن‌ها احتیاج به یک بازار ثابت و پرسود دارند لذا باید دست از چنین رفتارهایی بردارند. 

سفیر پیشین ایران در ایتالیا و افغانستان گفت: کره جنوبی در چالش با ایران و با پیروی از سیاست‌های آمریکا، ضرر بیشتری می‌بیند. آن‌ها کلی فیلم به ایران فرستادند تا بتوانند برای خود راه ورود به کشور ایجاد کنند حال چنین برخوردهایی، باعث  تخریب سرمایه‌گذاری بلند مدت‌شان می‌شود. 


شهروند
|
-
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۴
0
0
اگر روزی تحریمها برداشته شود غیرت ایرانی باید خودش را در دنیا نشان دهد و چنین کشورهای پلید و نان به نرخ روز خوری را تحریم کند.
ناشناس
|
-
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۴
0
0
تحریم کالاهای کره جنوبی بهترین راه کار و تو دهنی به کره است
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha