بخشش جوان محکوم به قصاص با تلاش سفیران صلح در دهدشت

۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۸:۰۷
کد خبر: ۶۴۵۴۹۷
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
همزمان با عید امامت و ولایت جوان محکوم به قصاص با صلح و سازش بین دو طایفه بزرگ استان کهگیلویه وبویراحمد بخشیده شد.
- همزمان با عید امامت و ولایت، روحانیون و سادات جلیل القدر، مسئولان قضایی و سیاسی، بزرگان ایلات و طوایف، سفیران صلح شورا‌های حل اختلاف، مسئولین استانی و شهرستانی، بزرگان و ریش سفیدان در شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه گِرد هم آمدند تا شاهد صلح و سازش بین ۲ خانواده از طوایف بزرگ استان کهگیلویه و بویراحمد باشند.

 ۶ سال پیش، در درگیری که بین دو نفر رخ داد یکی از آنان به خاطر قتل عمد دستگیر و پس از طی تشریفات قضایی و قانونی، حکم قصاص نفس قاتل در دیوان عالی کشور مورد تأیید قرار گرفت، اما در این بین بزرگان ایلات و طوایف از پای ننشستند و خواهان رضایت و بخشش قاتل بودند.

بخشش جوان اعدامی با تلاش سفیران صلح در دهشت


تا اینکه سرانجام در عید غدیر خم بزرگان ایلات و طوایف دور هم نشستند و با حضور مسئولین قضایی و سیاسی و انتظامی و نظامی و اجرایی در شهر دهدشت این واقعه‌ی خوشنام را رقم زدند تا شبی بیاد ماندنی و بار دیگر خاطره‌ای شیرین از عید غدیر در اذهان باقی بماند.

در این آیین حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج از طوایف بابکانی و اولاد میرزاعلی که تلاش کردند این صلح انجام بگیرد قدردانی نمود.

امام جمعه یاسوج گفت: این برنامه صلح و سازش ماحصل تلاش و زحمات چندین ساله‌ای است که شما متحمل شدید، هزینه‌های زیادی انجام گرفته تا این صلح و سازش به نتیجه برسد. باید این صلح و سازش را به همه‌ی مردم استان تبریک گفت.
وی افزود: انسان‌های بزرگی هستند که کار‌های بزرگی می‌توانند انجام دهند و توانایی چشم‌پوشی بر خطای بزرگ دیگران را دارند.

در ادامه حجت‌الاسلام سید محمدابراهیم ساجدی معاون قضایی رییس دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: خانواده محترم و بزرگوار مقتول و طایفه‌ی بابکانی، سنت نیکو و حسنه بخشش و سرمایه عظیم انسانی را از دست ندادید و با این حرکت فرهنگی، برای خودتان آبرو و سرمایه‌ای عظیم بدست آوردید.

 
بخشش جوان اعدامی با تلاش سفیران صلح در دهشت
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *