تعزیرات حکومتی، رصد و کنترل بازار را با پیوست فرهنگی دنبال کند

۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹:۱۶
کد خبر: ۶۴۵۳۳۱
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری استان یزد با اشاره به گلایه‌های مردم در حوزه عدم ثبات قیمت‌ها گفت: اداره کل تعزیرات حکومتی باید نسبت به رصد و کنترل بازار با ارائه پیوست‌های فرهنگی اهتمام جدی داشته باشد.

تعزیرات حکومتی، رصد و کنترل بازار را با پیوست فرهنگی دنبال کند - غلامعلی دهشیری در دیدار با مدیر کل تعزیرات حکومتی استان با اشاره به نقش دستگاه‌های نظارتی در رصد و کنترل بازار گفت: اگرچه افزایش بخش عمده‌ای از قیمت‌ها ریشه در مسائلی، چون شیوع کرونا، تحریم و ... دارد، اما قطعا نظارت دستگاه‌های مرتبط می‌تواند در ثبات قیمت بازار موثر باشد.

وی با اشاره به ورود دادگستری استان یزد به حوزه برخورد با دلالان و سودجویان حوزه زمین و مسکن اظهار داشت: همراهی سایر دستگاه‌های استان به ویژه اداره کل تعزیرات در برخورد با سودجویان این حوزه قابل تقدیر است.

دهشیری تصریح کرد: پیگری‌ها تا رسیدن به آرامش در حوزه زمین و مسکن ادامه دارد و در همین راستا سامانه ثبت معاملات املاک استان در آینده‌ای نزدیک رونمایی می‌شود.

وی همچنین به ورود دادگستری استان یزد  به حوزه برخورد با متصرفین به اراضی ملی در مناطق ییلاقی اشاره کرد و گفت: در همین راستا در روز‌های اخیر در مناطق ییلاقی استان همچون ده بالا، منشاد، زرافشان و ... رفع تصرفات متعددی صورت گرفته است.

رییس کل دادگستری استان یزد، انسجام و همدلی بین دستگاه‌های اجرایی را از ویژگی‌های برجسته استان دانست و تصریح کرد: این همدلی در بین دستگاه‌های منسوب به قوه قضائیه برجسته‌تر است که نمود آن در سفر رییس قوه قضاییه به استان به خوبی مشهود بود.

وی از قاچاق کالا به عنوان عامل توقف در حرکت چرخ‌های تولید کشور یاد کرد و افزود: جهت مقابله با این پدیده شوم در ۸ شهرستان قاضی ویژه‌ای به بحث قاچاق کالا اختصاص داده شده است.

علی اکبر مختاری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان یزد نیز در این نشست گفت: از بدو ورود به استان، آسیب شناسی از حوزه‌های مختلف را در دستور کار قرار داده ایم.

وی کمبود زیرساخت در حوزه منابع انسانی و ساختمان را از مهمترین چالش‌های پیشروی این اداره کل دانست و افزود: در این راستا جلسات متعددی با مسئولان ارشد استان برگزار و تصمیماتی اتخاذ شده است.

مختاری با بیان اینکه به دنبال تسریع در زمان رسیدگی به پرونده‌های ورودی هستیم افزود: در گام اول، رسیدگی به پروند‌های معوق و مسن را در اولویت کاری قرار داده‌ایم.

وی بر اهتمام این دستگاه به بحث نظارت قیمت‌ها در بازار تاکید کرد و اظهار داشت: رصد و کنترل بازار را به‌دلیل نارصایتی مردم پیگیری نموده‌ایم البته بسیاری از موارد از دست تعزیرات خارج است که ریشه در عوامل مختلفی دارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *