منتظر گزارش نهایی در مورد جزییات جعبه سیاه پرواز اوکراینی هستیم

۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵:۰۱
کد خبر: ۶۴۵۱۲۵
دسته بندی‌: اقتصاد ، انرژی
وزیر راه و شهرسازی گفت: جعبه‌های سیاه هواپیمایی اوکراینی در کشور فرانسه بازخوانی شده و محتوای آن‌ها با هم تطبیق داده شده که منتظر گزارش نهایی هستیم.

منتظر گزارش نهایی در مورد جزییات جعبه سیاه پرواز اکراینی  هستیم ـ محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان هواپیمایی کشور گفت: موضوع تغییر سیاست این بخش همواره حائز اهمیت بوده و طبق دستور رییس جمهور این تغییر انجام شد تا شاهد ایجاد انضباط فراگیر در صنعت هوانوردی کشور باشیم.

وی افزود: فرد منصوب شده دارای دانش بالایی است و با انتصاب این فرد شاهد اتفاقات موفقی در حوزه هوانوردی خواهیم بود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توسعه تعاملات سازمان هواپیمایی کشوری با ایکائو گفت: این اقدامات همواره در اولویت برنامه‌های این بخش به شمار می‌رود.

اسلامی با تکذیب سفر هوایی برخی از بیماران کرونایی گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا جابجایی و یا تردد فرد کرونایی در خارج از منزل جرم است و تا به امروز نیز شرکت‌های هواپیمایی بیمار کرونایی را جابجا نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه در تمامی فرودگاه‌های کشور تب‌سنجی انجام می‌شود گفت: در صورتی که فردی مشکوک به کرونا باشد از ورود آن به هواپیما یا فرودگاه‌ها جلوگیری می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: عابدزاده ۵ سال در سازمان هواپیمایی کشوری خدمت کرده و تغییر آن به دلیل ضرورت‌های سازمان بوده تا تغییر و تحولاتی در این بخش محقق شود.

اسلامی گفت: آسمان ایران امن‌ترین آسمان کشور است و به عنوان استراتژیک‌ترین آسمان برای پرواز‌های عبوری است.

وی افزود: شیطنت‌هایی در این بخش صورت گرفته و به دلیل مداخلات استکبار جهانی که وانمود می‌کند آسمان ایران ناامن است برخی اطلاعیه‌هایی را صادر کرده است.

اسلامی گفت: یک شرکت انگلیسی در منتها علیه خط شرقی عراق یک خط هوایی باز کرده و به قیمت بسیار نازل شرکت‌های هواپیمایی را ترغیب به عبور از این منطقه می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: کاهش پرواز‌ها به ویژه پرواز‌های خارجی به دلیل شیوع کرونا بوده و در خصوص میزان پرواز‌های خارجی اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

وی در مورد شاغل یا بازنشسته بودن رؤسای جدید سازمان هواپیمایی کشوری گفت: هر دو شاغل هستند و هنوز بازنشسته نشدند.

وزیر راه و شهرسازی در مورد بازخوانی جعبه سیاه اظهار کرد: DVR و CVR جعبه‌های سیاه هواپیمایی اوکراینی در کشور فرانسه بازخوانی شده و محتوای آن‌ها با هم تطبیق داده شده‌اند و منتظر گزارش نهایی هستیم.

اسلامی تاکید کرد: کشور‌های دیگری هم در این خصوص بیانیه صادر کردند که برای ما اهمیتی ندارد و ما طبق آنکس ۱۳ و ایکائو کار خود را انجام می‌دهیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *