رقابت تنگاتنگ اینترنشنال و بی‌بی‌سی فارسی در آمارسازی کرونایی/ اسنادی که فقط سر از لندن درمی‌آورد!

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱:۵۹
کد خبر: ۶۴۳۹۵۶
دسته بندی‌: سیاست ، گزارش و تحلیل
نکته قابل تامل و مضحک ماجرا آنجاست که مشخص نیست چرا این اسناد و این داده‌های پزشکی که بی‌بی‌سی فارسی و اینترنشنال در مورد وضعیت کرونا در ایران منتشر می‌کنند بجای آنکه به دست مراجعی نظیر سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سایر تشکل‌های بهداشتی - پزشکی دنیا برسد، مستقیم سر از لندن و ساختمان‌های بی‌بی‌سی فارسی و اینترنشنال درمی‌آورد! همین امر یکی از ادله کذب بودن آمارهای منتشره توسط این دوقلوهای رسانه‌ای لندن‌نشین است.

// - ستاد مشترک عملیات روانی علیه مردم ایران با سرکردگی «بی‌بی‌سی فارسی» و «ایران اینترنشنال» به موازات تروریسم اقتصادی و تروریسم پزشکی آمریکا علیه مردم ایران در بحبوحه بحران جهانی کرونا شکل گرفته تا در چند جبهه با بودجه واصله از کانون‌های مشخص، امنیت روانی مردم ایران را تخریب کنند.

روز یکشنبه ۱۲ مرداد در گزارشی افشاگرانه، به ابعاد جدیدی از پروژه آمارسازی ضد انقلاب از میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران به لیدری بی‌بی‌سی فارسی پرداخت.

افشاگری پیرامون سناریو کرونایی رسانه‌های ضدایرانی
در شامگاه چهارشنبه ۸ مرداد، سناریو کرونایی سه رسانه ضدایرانی «بی‌بی‌سی فارسی»،«صدای آمریکا» و «اینترنشنال» افشاء شد و اعلام شد، این رسانه‌ها طی یک پروژه مشترک جنگ روانی علیه ایران سناریوی دورغ پردازی پیرامون آمار مبتلایان و فوتی‌های اپیدمی کرونا در ایران را در دست تهیه دارند.

در افشاگری فوق‌الذکر، حتی به اختلاف نظر شدیدی که پیرامون عددسازی برای فوتی‌های کرونا در ایران بین گردانندگان سه رسانه ضدایرانی مورد اشاره نیز وجود داشت، اشاره شد و نوشته شد: یکی از دست‌اندرکاران شبکه سعودی اینترنشنال با انتقاد شدید از پایین بودن عدد ساختگی بی‌بی‌سی فارسی، آن شبکه را به تلاش برای اجرای منویات نظام جمهوری اسلامی ایران متهم کرده و گفته ما تعداد کشته را صدهزار نفر پیشنهاد کردیم و حتی لیستی از اسامی فوتی ها هم نوشتیم، اما مدیر بی‌بی‌سی این عدد را باور ناپذیر اعلام کرد و شبکه صدای آمریکا نیز موضعی کاملا انفعالی داشت و صرفا به دهان عوامل بی‌بی‌سی نگاه می‌کرد. نهایتا قرار شد حد وسط اعداد پیشنهادی طرفین به عنوان کشته‌های کرونا در ایران اعلام و بی‌بی‌سی فارسی پروژه را کلید بزند.

اصرار شبکه لندنی به اجرای عملیات لو رفته!
سرانجام، علی‌رغم لو رفتن عملیات روانی علیه مردم ایران در بستر کرونا، حوالی ظهر روز شنبه ۱۱ مرداد، بی‌بی‌سی فارسی در راستای سیاست ضدایرانی دولت انگلیس، در واکنش به فاجعه آمارسازی دولت متبوع خود، ناظر بر فاجعه آمارسازی، در ادعایی مضحک با منبعی جعلی و کذایی اعلام کرد: فهرست درگذشتگان کرونا در ایران تا پایان تیر ماه به ۴۲ هزار نفر می‌رسند که نزدیک سه برابر آمار رسمی است!

قابل تامل آنکه، بی‌بی‌سی فارسی برای ادعای دروع فوق‌الذکر هیچ منبعی درج نکرد و صرفاً اعلام کرد بر اساس داده‌های پزشکی به این آمار رسیده است! 

ترند شدن هشتگ انگلیسی bbcshutup#
کاربران شبکه‌های اجتماعی با مشاهده این اقدام غیر حرفه‌ای بی‌بی‌سی فارسی و از آن مهم‌تر پیش‌بینی درست پروژه آمارسازی دروغین این شبکه از همان روز یکشنبه ۱۲ مرداد با هشتگ انگلیسی bbcshutup# به کشته‌سازی دروغین این شبکه واکنش نشان دادند؛ کاربران توییتری یکشنبه شب با ترند دوم کردن این هشتگ در توییتر فارسی صدای انزجار خود از این رسانه فارسی زبان را به گوش مدیران بی‌بی‌سی رساندند.

چوب حراج دوقلوهای لندن‌نشین به حیثیت رسانه‌ای خود!
اما لو رفتن عملیات روانی شبه‌رسانه‌های ضدایرانی در بستر کرونا و گاف آنها در اصرار به اجرای عملیات لو رفته و واکنش حجیم کاربران شبکه‌های اجتماعی به آمارسازی و دروغ‌پردازی آنها، سبب عقب‌نشینی این رسانه‌های ضدایرانی نشده است؛ ظاهرا بودجه تعیین‌شده برای شبکه تحریف در کارزار آمریکایی فشار حداکثری به مردم ایران به قدری چرب و شیرین است که این رسانه‌های مدعی حرفه‌ای‌گری ابایی از چوب حراج زدن به حیثیت حرفه‌ای و خبری خود ندارند و برای تخریب امینت روانی مردم ایران و به تبع آن بهره‌مند شدن از دلارهای آمریکایی - سعودی هر دروغ شاخدار  و مضحکی را انتشار می‌دهند.

پرده دوم سناریو کرونایی با نقش‌آفرینی شبکه سعودی
بر همین اساس، ایران‌اینترنشنال به عنوان ضلع دوم شبکه تحریف و ستاد عملیات روانی علیه مردم ایران، پروژه مضحک و جعلی آمارسازی از مبتلایان به کرونا در ایران را با شدت و حدت بیشتری پی گرفته است؛ گویی رقابتی میان دو شبکه لندنی بی‌بی‌سی‌فارسی و اینترنشنال برای خبرسازی و پمپاژ دروغ بیشتر علیه ایران شکل گرفته است و کانون آمریکایی - سعودی - صهیونیستی اسپانسرینگ این دوقلوهای لندن‌نشین به آن‌ها وعده داده که هر چه دروغ بیشتری برای تخریب امنیت روانی مردم ایران تولید کنند، از بودجه بیشتری بهره‌مند می‌شوند.  

گردانندگان اینترنشنال که وابسته به کارگزاران سعودی - صهیونیستی هستند و در جریان افشاگری شامگاه چهارشنبه ۸ مرداد پیرامون سناریو کرونایی سه رسانه ضدایرانی «بی‌بی‌سی فارسی»،«صدای آمریکا» و «اینترنشنال» مشخص شد که خواهان اعلام ۱۰۰ هزار جان‌باخته بواسطه کرونا در ایران هستند! اما آمار آنها به سبب بیش از حد تخیلی بودن از سوی گردانندگان بی‌بی‌سی رد شده بود، حالا پرده دوم آمارسازی کرونایی را برای ایجاد تشویش کاذب در مردم ایران کلید زده‌اند.

یک ادعای مضحک دیگر
بر همین اساس، اینترنشنال روز دوشنبه ۱۳ مرداد مدعی شد بر اساس سندی که به دستش رسیده، شمار تخت‌های فعال بیمارستان‌های پذیرای بیماران کرونا در ایران تنها ظرفیت پذیرش کمتر از یک‌سوم مبتلایان رسمی گزارش شده از سوی دولت را دارد!

این آمارسازی و دروغ‌پردازی شبکه سعودی - صهیونیستی اینترنشنال در شرایطی است که بنا بر اعلام مقامات دولتی و مسئولان بهداشتی کشورمان در تمام شهرها و استان‌های کشور، تخت‌های بیمارستانی به حد کفایت برای پذیرش بیماران کرونایی وجود دارد و تاکنون هیچگونه گزارش مردمی درخصوص عدم پذیرش بیماران وخیم کرونایی به سبب کمبود تخت بیمارستانی حتی در شبکه‌های اجتماعی هم گزارش نشده است.

به نظر می‌رسد، پروژه صدهزار کشته را به زودی از زبان ایران‌اینترنشنال بشنویم تا فاجعه آمارسازی دولت انگلیس در ماجرای کرونا کمی فرونشیند.

اسنادی که فقط سر از لندن درمی‌آورد!
نکته قابل تامل و مضحک ماجرا آنجاست که مشخص نیست چرا این اسناد و این داده‌های پزشکی که بی‌بی‌سی فارسی و اینترنشنال در مورد وضعیت کرونا در ایران منتشر می‌کنند بجای آنکه به دست مراجعی نظیر سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سایر تشکل‌های بهداشتی - پزشکی دنیا برسد، مستقیم سر از لندن و ساختمان‌های بی‌بی‌سی فارسی و اینترنشنال درمی‌آورد! همین امر یکی از ادله کذب بودن آمارهای منتشره توسط این دوقلوهای رسانه‌ای لندن نشین است.

اما به نظر می‌رسد پس از ناکامی بی‌بی‌سی فارسی و اینترنشنال - به عنوان کارگزاران جریان تحریف در کارزار آمریکایی فشار حداکثری علیه ایران - در پروژه‌هایی نظیر تهدید امنیت جانی مردم ایران با حمایت از تروریست‌هایی نظیر اشرار اجاره‌ای آبان ۹۸ و تروریست‌های منافقین و گروهک تندر، این دوقلوهای رسانه‌ای لندن‌نشین، پروژه تهدید امنیت روانی مردم ایران را در بستر کرونا در پیش گرفته‌اند و برای القاء ترس و یأس و تشویش به مردم ایران در این روزهای کرونایی با آمارسازی‌های جعلی و تدوین گراف‌های کامپیوتری مضحک مشغول بالا بردن تصاعدی آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در ایران هستند. 


برچسب ها: کرونا اینترنشنال

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *