«تاریک‌تر از سیاه» روایتی متفاوت از انسان سرگردان در دنیای امروز

۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵:۳۵
کد خبر: ۶۴۱۳۸۸
دسته بندی‌: فرهنگی ، عمومی
رمان «تاریک‌تر از سیاه» به قلم «نیلوفر فرشچی» روایت داستانی عاشقانه با زبانی روان و عاطفی است که تلاش می‌کند از زاویه‌ای دیگر به پدیده عشق نگاه کند.

- کتاب «تاریک‌تر از سیاه» اولین رمان بلند «نیلوفر فرشچی» نویسنده ۲۱ ساله تهرانی است که با زبانی روان و عاطفی تلاش می‌کند از زاویه‌ای دیگر به عشق نگاه کند. این کتاب در هشت فصل به تازگی توسط انتشارات "ایهام" به چاپ رسیده است.

در این روایت، نویسنده، زندگی انسان عاشق را به‌طور عجیبی با رفتار‌های عاطفی زندگی نهنگ‌ها گره زده و لحظات احساسی جذابی را برای مخاطبش رقم می‌زند.

«نیلوفر فرشچی» کتاب «تاریک‌تر از سیاه» را با شرح احوال دختری امروزی آغاز می‌کند که با مشکلاتی مانند تنهایی و بی‌خوابی دست و پنجه نرم می‌کند و آنقدر تحت تأثیر زندگی خاص نهنگ ۵۲ هرتزی است که در همه مراحل زندگی وی نشانی از نهنگ‌ها پیدا خواهد شد. در واقع این رمان حکایت انسان سرگردان در تنهایی دنیای امروز نوع بشر است.

پیچیدگی و غیرقابل حدس بودن سناریوی این رمان، خواننده را غافلگیر خواهد کرد. در عین حال نقد آن دسته از مشخصه‌های زندگی نوین که منجر به جامعه‌گریزی می‌شود، در طرح مسئله و پایان‌بندی کتاب مشهود است.

نویسنده رمان "تاریک‌تر از سیاه" سعی کرده تا مفاهیم فلسفی و مؤلفه‌های زندگی امروزی را در هم بیامیزد و با اجتناب از ترسیم جهانی انتزاعی، کاری کرده است تا خواننده با دنیای نویسنده از پیش آشنا باشد.

«نیلوفر فرشچی» در بخشی از پیش‌گفتار کتاب "تاریک‌تر از سیاه" نوشته است: «شاید این داستان آنقدر کوتاه باشد که در عرض چند ساعت خوانده و در طول یک ماه نوشته شود. اما کلمه‌هایش مدت‌ها زیسته و نفس کشیده‌اند. این اثر ناقص‌ترین اثری است که یک کمال‌گرا می‌تواند نوشته و از آن رضایت داشته باشد. چون کمال این اثر را در نقصش دید!»

«تاریک‌تر از سیاه» روایتی متفاوت از انسان سرگردان در دنیای امروز


برچسب ها: معرفی کتاب کتاب

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *