رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

احتمال لغو برگزاری نمایشگاه کتاب تهران قوت گرفت/مهمترین رویداد ادبی کشور زیر سایه موج جدید کرونا

7:00 - 18 تير 1399
کد خبر: ۶۳۵۴۶۷
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
دبیر شورای سیاست گذاری سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران گفت: اگر شیوع بیماری و ابتلا به کرونا به همین شکل باقی بماند و شاهد کاهش این بیماری نباشیم نمایشگاه کتاب تهران در دوره سی و سوم خود لغو خواهد شد.

ایوب دهقانکار در گفت‌وگو با ، پیرامون آخرین اخبار درباره برگزاری سی و سومین دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: ما طی هفته‌های گذشته نامه‌ای درباره شیوه برگزاری نمایشگاه کتاب به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه دادیم و طی روزهای گذشته منتظر جواب این ستاد بوده‌ایم اما هنوز هیچ پاسخی از این ستاد به شورای سیاست گذاری نمایشگاه کتاب تهران نیامده است. 

وی در همین راستا ادامه داد: البته با توجه به شروع موج دوم بیماری کرونا این عدم پاسخگویی و تاخیر در نظریه نهایی نسبت به برگزاری نمایشگاه کتاب تهران طبیعی است، در حال حاضر شرایط به هیچ عنوان عادی نیست و اگر این ستاد بخواهد امروز و با شرایط فعلی بیماری کرونا به ما جوابی بدهد طبیعتا این جواب نسبت به برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در سال جاری منفی خواهد بود. 

https://www.mizanonline.com/fileshttps://www.mizan.news/news/1399/3/18/2618182_568.jpg

دبیر شورای سیاست گذاری سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران با تاکید بر اولویت سلامت جامعه بر برگزاری نمایشگاه اذعان کرد: ما تا زمانی که ممکن باشد برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران و تاییدیه ستاد ملی مبارزه با کرونا صبر می‌کنیم زیرا این رویداد فرهنگی باید با اطمینان خاطر برگزار شود. 

وی با اشاره به لغو احتمالی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تاکید کرد: اگر موج ابتلا به کرونا طی دو ماه تیر و مرداد ماه سال جاری فروکش کرد، می‌توان به برگزاری نمایشگاه امیدوار بود اما اگر این اتفاق نیفتاد ما مجبور به اتخاذ تصمیمی دیگر خواهیم بود. اگر شیوع بیماری و ابتلا به کرونا به همین شکل باقی بماند و شاهد کاهش این بیماری نباشیم نمایشگاه کتاب تهران در دوره سی و سوم خود لغو خواهد شد. 

دهقانکار درباره احتمال جایگزین شدن نمایشگاه آنلاین کتاب اذعان کرد: نمایشگاه آنلاین کتاب به هیچ وجه نمی تواند ابعاد مختلف این رویداد فرهنگی را پوشش دهد، ما برنامه های جانبی فراوانی را در نظر داریم و این روزها مقدمات آنها را در جهت حمایت از ناشران چیده‌ایم اما این به معنای برگزاری مجازی نمایشگاه کتاب تهران نخواهد بود. 

نمایشگاه کتاب تهران باید تابستان برگزار شود/استفاده حداقل از شبستان برای نمایشگاه امسال

وی در همین رابطه اذعان کرد: ترجیح شورای سیاست گذاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزاری این رویداد در تابستان امسال است، اما اگر بیماری کرونا همچنان در اوج بماند طبیعتا ما هم نمی خواهیم سلامت جامعه به خطر بیفتد، از طرفی برگزاری این نمایشگاه در پاییز و زمستان چندان مطلوب نیست زیرا از لحاظ زمانی با نمایشگاه دوره بعد که در اردیبهشت ماه سال آینده اتفاق می افتد فاصله کمی داشته و امکان برنامه ریزی مناسب برای دوره بعدی نمایشگاه را از ما و همین طور ناشران می گیرد. 

دهقانکار با تاکید بر مشکلات بوجود آمده در بخش بین الملل نمایشگاه کتاب تهران خاطرنشان کرد: علاوه بر مشکلات داخلی که ما برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران داریم، از سویی در بخش بین الملل هم با توجه به محدودیت های عمده بوجود آمده با مشکلات فراوانی روبرو هستیم، به همین خاطر ترجیح می دهیم نمایشگاه کتاب تهران از هر جهت به دور از شرایط جهانی بیماری کرونا روی دهد تا بتوانیم بار دیگر میزبان کشورهای مختلف جهان در این رویداد باشیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *