بازدید مسئولان کمیته ملی المپیک از فدراسیون قایقرانی

10:52 - 15 تير 1399
کد خبر: ۶۳۴۷۳۲
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
سیدرضا صالحی‌امیری رییس کمیته ملی المپیک به همراه اعضای هیئت اجرایی صبح امروز از فدراسیون قایقرانی بازدید کردند.

صالحی‌امیری: تجهیزات قایقرانی باید چند سال یکبار به روز شود/ سهرابیان: هنوز نتوانسته‌ایم قایق‌هایمان را از گمرگ خارج کنیم - سیدرضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک به همراه اعضای هیئت اجرایی صبح امروز از فدراسیون قایقرانی بازدید کردند.

صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک نیز عنوان کرد: باید از خانواده قایقرانی در سراسر کشور تشکر کنیم که جوان و باانگیزه هستند. قایقرانی رشته خیلی سختی است. در حدود دو سال گذشته طی بازدیدی که به همراه وزیر ورزش داشتیم مشاهده کردیم تمرینات آنها سخت است.

وی ادامه داد: اولین اتفاق حضور سهرابیان است. در برخی استان‌ها انگیزه جدی برای برگزاری اردوها وجود دارد. ضمن تشکر از کسانی که از گذشته برای این رشته زحمت کشیدند؛ این رشته در شمال و جنوب و حوزه خزر و خلیج فارس انگیزه زیادی برای برگزاری اردوها دارد.

صالحی‌امیری تاکید کرد: تجهیزات این رشته گران قیمت است و باید چند سال یکبار به روز شود. با پیگیری سهرابیان کمک شد تا بخشی از تجهیزات خریداری شود و امسال هم‌ باید کمک کرد تا برای رویدادهای آسیایی و جهانی آماده شوند. این فدراسیون برنامه مدون ده ساله ای را ترسیم کرده است.

وی گفت: وزارت ورزش و کمیته باید حمایت کنند تا آنها بعد از کرونا به جایگاه واقعی خود برگردند.‌ در حال رایزنی با IOC هستیم تا برنامه‌ریزی‌ برای اردوها صورت بگیرد. از تجهیزات آکادمی و تجهیزات کمیته به فدراسیون کمک می‌کنیم، همچنین در بحث نیازهای ارزی مانند سال گذشته کمک می‌کنیم تا مشکلی نداشته باشند. پرداختی بخش نخست بودجه توسط کمیته انجام شده است.

*امکانات ناچیزی می‌خواهیم

در حاشیه این علیرضا سهرابیان اظهار داشت: کمیته ملی المپیک در سال ۹۸ بیش از نیاز به ما کمک کرد و نمی‌توانم درخواست بیشتری داشته باشم. سال گذشته اعزام‌های ما کامل صورت گرفت و نتایج خوبی هم به دست آوردیم.

وی ادامه داد: تیم رویینگ ما در مسابقات قهرمانی آسیا با مدال‌های زیادی به ایران برگشت. چهار سهمیه المپیک برای خودمان کنار گذاسته‌ بودیم و برنامه‌ریزی ما این‌بود که هشت تا دوازده سال دیگر در فینال المپیک حضور پیدا کنیم.

رییس فدراسیون قایقرانی تصریح کرد: اردوهای فشرده‌ای را برگزار کردیم. در گذشته پشتوانه‌سازی را به خوبی انجام نداده بودند. چند رشته چون انفرادی هستند با حدود هشت سال برنامه‌ریزی درست می‌توانند به کاروان ایران کمک زیادی کنند. در بازی‌های آسیایی می‌توانیم چند مدال طلا به دست بیاوریم، چون ورزشکاران ما سخت کار می کنند و خوشبختانه آرامش خوبی در اردوها وجود دارد.

سهرابیان افزود: امکانات ناچیزی می‌خواهیم؛ از جمله سالن بدنسازی است. خود ورزشکاران سالن را بعد از ۱۰ سال با شلنگ شستند. به دلیل کرونا هنوز بارگیری نشده است اما مکاتبه کرده ایم که زودتر انجام شود. چشم و امید ما به شما است که برای گمرک به مشکل بر نخوریم. اگر قایق‌ها برسد ورزشکاران ما تمرینات خوبی خواهند داشت. تعداد قایق‌های ما ۲۵ کافی است که برای تامین هزینه آن کمیته ملی المپیک ۲۵ هزار دلار کمک کرده است.

سهرابیان: هنوز نتوانسته‌ایم قایق‌هایمان را از گمرگ خارج کنیم

*نویدی که سهرابیان برای بازی‌های آسیایی داده دور از دسترس نیست

نصرالله سجادی، سرپرست کاروان ایران در بازی‌های المپیک توکیو نیز در حاشیه این دیدار گفت: قایقرانی در کشور ما فعالیت خوبی دارد و به نظرم سهرابیان خیلی خوب به این رشته آشناست. وی از جمله اشخاصی است که تمام وقت در فدراسیون حضور فعال دارد. نویدی که از سوی سهرابیان برای بازی‌های آسیایی داده شده دور از دسترس نیست. شنیده‌ام کمیته هم حامی خوبی برای این رشته بوده است.

صالحی امیری در پایان از پیست کانوپولو بازدید کرد. همچنین تابلویی برای یادبود هفت نفر از درگذشتان فدراسیون قایقرانی از جمله دو شهید در محل این فدراسیون نصب شد.

در حاشیه این بازدید هدیه کاظمی، یکی از ملی‌پوشان قایقرانی نامه‌ای را برای اشتغال خود به رییس کمیته ملی المپیک ارائه داد و صالحی‌امیری نیز قول ویژه برای پیگیری این موضوع داد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *