رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

۱۲۲ پرونده در سه ماه ابتدایی سال جاری در شهرستان کنگان مختومه شده است/ اقدام دادسرا برای جلوگیری از تغییر کاربری ۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی

8:01 - 04 تير 1399
کد خبر: ۶۳۱۵۵۷
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کنگان گفت: در سال ۹۸ تعداد ۹۶۲ فقره پرونده معوقه رسیدگی و مختومه شده‌ و در سه ماه نخست سال جاری نیز تعداد ۱۲۲ فقره پرونده مختومه شده است.

اتونشر چهارشنبه////۱۲۲ پرونده در سه ماه ابتدایی سال جاری در شهرستان کنگان مختومه شده است/ اقدام دادسرا برای جلوگیری از تغییر کاربری ۳۰ هکتار از اراضی کشاورزیسیداحمد موسوی‌پور در گفت‌وگو با میزان درباره کاهش اطاله دادرسی و رسیدگی به پرونده‌های مسن بیان کرد: در راستای کاهش اطاله دادرسی و تعیین تکلیف پرونده‌های مسن و معوقه و توجه به بخشنامه ریاست قوه قضاییه در این خصوص، در سال ۹۸ تعداد ۹۶۲ فقره پرونده معوقه رسیدگی و مختومه شده‌اند. در سه ماه نخست سال جاری نیز تعداد ۱۲۲ فقره پرونده مختومه شده و باقی پرونده‌های معوقه نیز با برنامه ریزی انجام شده ظرف سه ماه آینده مختومه خواهند شد.

 
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کنگان درخصوص رفع تصرف اراضی ملی خاطرنشان کرد: در سال گذشته بالغ بر سه هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی و یا حریم دریا در شهرستان رفع تصرف شده است و بیش از بیست فقره پرونده نیز در این خصوص تشکیل که بعضا با صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است. در خصوص تغییر کاربری اراضی کشاورزی و حفظ تمامیت این اراضی نیز پرونده‌های بسیاری شکل گرفته و با ورود به موقع این دادسرا از تغییر کاربری بالغ بر سی هکتار از اراضی کشاورزی پیشگیری به عمل آمد.
 
 
وی در مورد کاهش نارضایتی‌های شغلی جامعه کارگری تصریح کرد: با توجه به صنعتی بودن شهرستان کنگان و استقرار برخی از فاز‌های پالایشگاهی پارس جنوبی و صنایع مرتبط با نفت و گاز در این حوزه و جمعیت کارگری شاغل در این شرکت‌ها که بالغ بر ۱۵ هزار نفر می‌باشند، تدابیر لازم جهت حفظ حقوق کارگران و پرداخت به موقع مطالبات کارگری و کاهش نارضایتی‌های شغلی این قشر شریف جامعه صورت گرفت، به نحوی که کمیسون کارگری شهرستان و شورای پیشگیری از وقوع جرائم با موضوع بررسی مطالبات کارگری به صورت فصلی تشکیل می‌شود.
 
گفتنی است شهرستان کنگان یکی از شهرستان‌های استان بوشهر است و دارای ۲ بخش، ۴ دهستان و ۳ شهر می‌باشد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *