اولین همایش ملی قرآن و روانشناسی برگزار خواهد شد

۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۴:۵۴
کد خبر: ۶۳۰۶۱۳
اولین همایش ملی قرآن و روانشناسی در تاریخ ۲۲، ۲۳ و ۲۴ تیرماه به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

- طبق اعلام روابط عمومی هسته پژوهش قرآن و روانشناسی، این همایش که مقرر بود به صورت حضوری در اول تیرماه برگزار شود، به دلیل شرایط اجتماعی پیش آمده به صورت مجازی برگزار می‌شود.

فعالیت دبیرخانه همایش از زمستان ۱۳۹۸ آغاز و با تعیین موضوعات جامع در حوزه روانشناسی به دریافت مقاله از صاحب نظران و پژوهشگران مبادرت ورزید. در این بخش ۳۵۰ پژوهش در قالب مقاله و پوستر علمی ارسال شد که شورای داوری همایش، ۱۲۸ مقاله را بصورت قطعی پذیرفته که به صورت شفاهی یا پوستر در روز‌های همایش ارائه خواهند شد؛ و چکیده آن‌ها در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نیز نمایه خواهد شد.
همچنین اصل مقالات نیز در کتابچه مقالات همایش قرآن و روانشناسی منتشر می‌گردد.

اولین همایش ملی قرآن و روانشناسی برگزار خواهد شدمحور‌های همایش بدین قرار است:

روش شناسی پژوهش‌های قرآنی

- انسان شناسی از منظر قرآن کریم و روایات

- رشد و تحول از منظر قرآن کریم و روایات

- مسائل اجتماعی از منظر قرآن کریم و روایات

- آسیب شناسی از منظر قرآن کریم و روایات

- سلامت از منظر قرآن کریم و روایات

- مشاوره و درمان از منظر قرآن کریم و روایات

- تعلیم و تربیت از منظر قرآن کریم و روایات

- زوجیت و خانواده از منظر قرآن کریم و روایات

- رزم و دفاع از منظر قرآن کریم و روایات

- رسانه و ارتباطات از منظر قرآن کریم و روایات

- شخصیت از منظر قرآن کریم و روایات

اطلاعیه در خصوص برنامه همایش، فهرست داوران، هیئت رئیسه همایش، کمیته اجرایی در تارنمای همایش به نشانی qpsy.ir قابل مشاهده است. حامیان معنوی همایش دانشگاه امام صادق ع، پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا س، وزارت بهداشت، مؤسسه آموزش عالی آل طه، کانون روانشناسی اسلامی دانشگاه تهران و … می‌باشند.

هیئت رئیسه همایش: دکتر حجازی، دکتر بهرامی، دکتر رحیمیان، دکتر رضازاده هستند. دبیر علمی همایش: دکتر بهرامی احسان و دبیر اجرایی همایش: دکتر فاطمه فیاض هستند.

اساتیدی که همایش را در پنل‌ها و کارگاه‌ها همراهی می‌کنند:دکتر سید علی مرعشی، دکتر اصغری نکاح، دکتر آذربایحانی، دکتر پسندیده، دکتر جان بزرگی، دکتر بهرامی و اساتید مدرسه دانشجویی قرآن و عترت علیهم السلام می‌باشند. همچنین هیئت داوران: استاد اخوت، دکتر پسندیده، دکتر طهماسبی، دکتر غباری و دیگر سروران می‌باشند. روز ۲۲ و ۲۴ تیر چهار پنل تخصصی برگزار می‌شود و حدود ۲۰ مقاله ارائه خواهد شد.

در روز ۲۴ تیر نیز کارگاه‌های متنوعی با موضوعات اصلاح رویکرد رجوع به قرآن، منظومه رشد قرآنی، منظومه تفکر قرآنی، ساختار انسان از منظر قرآن و … به صورت رایگان برگزار خواهد شد که علاقمندان و متخصصین می‌توانند در آن شرکت نمایند. اطلاعات تکمیلی برای شرکت در همایش در تارنما اطلاع داده خواهد شد.

در نهایت خاطر نشان خواهیم کرد که شرکت در همایش رایگان بوده و برای عموم آزاد است. گواهی نامه به افرادی داده می‌شود که مقاله داشته و مقاله شان پذیرفته شده است.

همچنین با توجه به تقاضای دانشجویان خارجی زبان، چنانچه شرایط ترجمه همزمان‌مجازی فراهم شود، همایش دو یا چند زبانه برگزار خواهد شد.

مسیر ارتباط با دبیرخانه همایش:


شناسه‌های @fkhakpour و @hamayesqr و کانال اطلاع رسانی https://ble.ir/quranpsy_ir در پیام رسان بله. شماره تماس: ۰۹۰۳۷۶۷۵۲۳۴

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *