سفیران صلح توانایی ایجاد سازش بین اصحاب دعوا را دارند

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱:۱۰
کد خبر: ۶۲۹۴۴۱
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سفیران صلح توانایی کمک به دستگاه قضایی را در جهت ایجاد سازش بین اصحاب دعوا دارند و هر گام آن‌ها در کاهش مجازات ها، مؤثر است.
سفیران صلح توانایی ایجاد سازش بین اصحاب دعوا را دارند - حسن نگین تاجی در نشست مسئولان قضایی و سفیران صلح شهرستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تقدیر از تلاش‌های ارزنده سفیران صلح اظهار کرد: به موازات طرح تحول در دستگاه قضایی، طرح سفیران صلح از دادگستری استان شروع شده است و آنان توانایی کمک به دستگاه قضایی در جهت ایجاد سازش بین اصحاب دعوا را دارند.

رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که در همه ادوار گذشته و حال، مردم احترام خاصی برای بزرگان و ریش سفیدان قائل بوده اند، این موضوع را از امتیازات زندگی عشیره‌ای و قومی و قبیله‌ای عنوان کرد و افزود: اکثر جریان رسیدگی‌ها در شورای حل اختلاف، به سمت و سوی صلح و سازش است.

وی افزود: در محاکم قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد صرفاً پرونده‌های پیچیده رسیدگی می‌شوند و با توجه به سابقه قومی و قبیله‌ای و عشیره‌ای استان و نفوذ کلامی که ریش سفیدان در استان دارند، پرونده‌های زیادی را می‌توان با استفاده از این ظرفیت، رضایتی و مختومه نمود.

نگین تاجی در ادامه گفت: سفیران صلح و همیاران شورا، کمک کار قوه قضاییه خواهند بود و دستگاه قضایی وظیفه دارد از تلاش آن‌ها تشکر کند.

این مقام قضایی در استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در راستای صلح و سازش و آسیب‌های جدی که در جامعه وجود دارد و تهدیدی که این آسیب‌ها دارند سفیران صلح توانایی کمک به دستگاه قضایی را در جهت ایجاد سازش بین اصحاب دعوا دارند و هر گام آن‌ها در کاهش مجازات ها، مؤثر است.

نگین تاجی با اظهار اینکه دستگاه قضایی علاوه بر انجام وظیفه قانونی، بدنبال ایجاد صلح و سازش در دعاوی است، گفت: وظیفه‌ی ماست در جامعه همواره در ایجاد صلح و سازش و اصلاح ذات البین، تلاش خود را مضاعف کرده و همیشه در این راه، مردم را کمک نمائیم.

در ادامه این نشست حجت الاسلام سید محمدابراهیم ساجدی معاون قضایی رییس امور شورا‌های حل اختلاف استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص اصلاح ذات البین گفت: در بین مردم دعوا‌های زیادی مانند آتش‌های بسیار، روشن است که هر کس با توجه به توان خود باید بر روی این آتش‌ها آب بریزد و صلح و دوستی را بین مردم رواج دهند.

رییس امور شورا‌های حل اختلاف استان تلاش سفیران صلح در استان را ستود و اظهار کرد: اگر سفیران صلح، اصلاح بین مردم را رواج دهند و مردم را راهنمایی کنند درگیری و دعوی بین مردم حل و فصل می‌شود.

در پایان این نشست احکام سفیران صلح شهرستان بویراحمد به آن‌ها تقدیم شد.

 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *