انتقاد رییس سازمان تبلیغات اسلامی از بودجه فرهنگی کشور در صحن مجلس

9:25 - 25 خرداد 1399
کد خبر: ۶۲۸۸۲۱
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
رییس سازمان تبلیغات اسلامی در صحن مجلس گفت: کل بودجه فرهنگی کشور زیر نیم درصد است. از مظلومیت فرهنگ همین اندک بودجه هم با شلختگی و تشتت دستگاه‌های فرهنگی پرداخت می‌شود و  ما را با بارهای روی زمین مانده فرهنگی مواجه کرده است.

انتقاد رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از بودجه فرهنگی کشور

- گزارش رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در مورد چالش‌های فرهنگی کشور در حوزه عملکرد آن سازمان در دستور کار مجلس قرار گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین قمی در صحن مجلس گفت: سال ۸۶ حضرت آقا فرمودند فرهنگ واقعا مظلوم است، اما هر دلسوزی این استقبال نمایندگان برای حضور در کمیسیون فرهنگی را ببینند، می‌بینند که فرهنگ چرا مظلوم است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور ۴ ماه تشکیل نشده است، شورای عالی فضای مجازی تشکیل نمی‌شود، سند مهندسی فرهنگی کشور به دستور مقام معظم رهبری بیش از ۴۰ جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را به خودش اختصاص می‌دهد، ولی بعد از چند سال کش و قوس تصویب می‌شود. ۵ الی ۶ سال سند مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی که توی سبد اولویت‌ها باید قرار می‌گرفت، هیچ اتفاقی برایش نمی‌افتد.  

وی تاکید کرد: کل بودجه فرهنگی کشور زیر نیم درصد است معادل بودجه بیش از ۳۰۰ کیلیومتر بزرگراه. از مظلومیت فرهنگ همین اندک بودجه هم با شلختگی و تشتت دستگاه‌های فرهنگی پرداخت می‌شود و  ما را با بار‌های روی زمین مانده  فرهنگی مواجه کرده است. مسجد که سنگر است و قرار است گره‌ها را باز کند، به یک عبارت ۱۱ دستگاه و به یک عبارت ۲۱ دستگاه متولی دارد. بفرمائید وضعیت بالای ۸۰ هزار مسجد در کشور چگونه است؟ شما نمایندگان مردم هستید و از احوال شهر‌ها خبر دارید.
 
رییس سازمان تبلیغات با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سال ۹۰ تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سال ۹۰ فرمودند ۱۰ میلیون حافظ قرآن می‌خواهیم. اصلاً هم حرف غیرقابل دسترسی نیست. بسیاری از کشور‌های دنیا به بالاتر از این اعداد دست پیدا کردند. قریب به یک دهه گذشته است، چندین دستگاه مختلف من جمله وزارت ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی و دستگاه‌های بسیار دیگری هستند که بودجه قرآنی می‌گیرند؛ بفرمائید چند درصد از این ۱۰ میلیون حافظ محقق شده است؟

رییس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: در حوزه فضای مجازی، تصمیم نظام به هر دلیل معقول و موجهی به بستن یک شبکه اجتماعی می‌شود، چنانکه این شبکه‌ها را می‌بندیم بعد می‌گوئیم بهتر شد که همه فیلتر شکن دارند؟! و شاهد مدعایمان می‌کنیم که نباید برخورد سلبی کرد. این در حالی است که در همه جای دنیا در کنار اقدامات ایجابی، عاقلانه است که علی اللزوم رفتار سلبی هم پیش گرفته شود.
 
رییس سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم مشکلات معشتی را حل و فصل کنیم باید از ظرفیت‌های فرهنگی استفاده کنیم. ما چند هزار روحانی در مناطق مختلف داریم که گره گشای مردم هستند. بسیاری از آسیب های اجتماعی ریشه فرهنگی و تبعات فرهنگی دارد. قطعا گره مشکلات مردم را می توان با فرهنگ باز کرد . همه جا تهران نیست و هر استانی مشکلات خودش را دارد.
 
حجت الاسلام و المسلمین قمی در مجلس گفت: حداقل حمایت‌ها از سازمان تبلیغات اسلامی نمی‌شود. فرهنگ مظلوم است که می‌کوشیم با حمایت مجلس این موارد را رفع کنیم.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *