تعیین سقف برای سفرهای خارجی نمایندگان مجلس یازدهم

۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۱:۰۱
کد خبر: ۶۲۸۰۲۵
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: مشوق‌هایی را که در دوره‌های قبل درباره حضور نمایندگان در کمیسیون‌ها وجود داشت، تعدیل خواهیم کرد و به عنوان مثال برای سفرهای نمایندگان سقف تعیین خواهد شد.
تعین سقف برای سفرهای خارجی نمایندگان مجلس یازدهمحجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با میزان، ضمن ارزیابی از حضور پر تعداد نمایندگان در برخی کمیسیون‌ها و خالی ماندن برخی کمیسیون‌های دیگر، گفت: امتیازبندی نمایندگان برای حضور در کمیسیون‌ها حائز اهمیت بوده و این امتیازات تعیین کننده نمایندگان در کمیسیون‌هاست.

وی افزود: در حال حاضر اکثر کمیسیون‌ها ۱۹ نماینده متقاضی را دارا هستند.

عضو هیئت رییسه مجلس ادامه داد: همچنین تاکنون ۱۳ نماینده متقاضی کمیسیون فرهنگی و تعدادی هم متقاضای حضور در کمیسیون قضایی بودند که تعدادشان اندک است.

وی گفت: علت اینکه تعداد زیادی از نمایندگان متقاضی حضور در برخی کمیسیون‌ها هستند، قطعا مسائل مادی نیست البته برخی وزرا در مجلس قبل درباره عضویت نمایندگان در کمیسیون‌ها عنایت ویژه‌ای داشتند، اما ما در این دوره تصمیم گرفتیم تا اینگونه موارد درباره کمیسیون‌ها به هیچ وجه مطرح نشود.

سلیمی تاکید کرد: به عنوان مثال دیگر اینطور نیست که سفر‌های بیشتری برای کمیسیون امنیت ملی در نظر گرفته شود تا نماینده‌ای متقاضی کمیسیون دیگری نباشد. ما این مسئله را مدیریت خواهیم کرد و برای سفر‌های نمایندگان سقف تعیین خواهد شد.

وی گفت: مشوق‌هایی را که در دوره‌های قبل درباره حضور نمایندگان در کمیسیون‌ها وجود داشت، تعدیل خواهیم کرد که دیگر حضور نماینده‌ای در کمیسیونی، تفاوتی با سایر کمیسیون‌ها نداشته باشد البته مدرک تحصیلی در عضویت نمایندگان در کمیسیون‌ها نقش مهمی دارد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha