مذاکره با قاتل حاج قاسم سلیمانی چیزی جز شرم ابدی ندارد/ طنین «مرگ بر آمریکا» در صحن مجلس

۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵:۲۹
کد خبر: ۶۲۶۹۹۰
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
نماینده مردم تهران گفت: مذاکره با قاتل حاج قاسم سلیمانی چیزی جز شرم ابدی ندارد، ملت ایران و ما نمایندگان اجازه چنین کاری نخواهیم داد.
مذاکره با قاتل حاج قاسم سلیمانی چیزی جز شرم ابدی ندارد/ طنین «مرگ بر آمریکا» در صحن مجلس - بنا بر اعلام خانه ملت، احمد نادری در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۸ خرداد) مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه امروز در ایالات متحده آمریکا می‌گذرد جنبش اجتماعی تمام عیار است که زمینه تاریخی خاص خود را دارد و البته اتفاق ناگهانی نیست اگرچه قتل فجیع یک سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست که با خونسردی ۸ دقیقه پای خود را بر گلوی کم جان وی می‌فشرد و به قتل مظلومانه وی منجر شد موجب تحریک احساسات عمومی جامعه و خیزش همه جانبه را سبب شد، اما بایستی ریشه این اتفاق را در ناعدالتی سیستماتیک در ایالات متحده آمریکا جست.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: این بی‌عدالتی‌ها از دهه ۹۰ قرن بیستم و روی کار آمدن ریگان و سیستم نئولیبرال در آمریکا تشدید شد و روز به روز نئولیبرالیسم نهادینه شده در جامعه آمریکا گلوی طبقات متوسط و فرودست را بیشتر می‌فشارد و سرکوب و خشونت همیشگی را برای آن‌ها رقم زده است.

وی اظهار کرد: انباشت سرکوب‌ها و تحقیر‌ها در کنار نژادپرستی آشکار در طول دهه‌های اخیر منجر به شکل‌گیری پتانسیل اعتراضی عظیمی در ایالات متحده آمریکا شده است که هر لحظه منتظر جرقه‌ای بود تا این انبار باروت آتش گیرد و قتل جرج فلوید فرصتی برای فوران خشم و احساسات سرخورده توده‌های تحت فشار را فراهم آورد.

نادری اضافه کرد: ایالات متحده آمریکا سال‌هاست سعی دارد نظام ارزشی خود را از طریق استعمارگری و سلطه بر ملت‌های مظلوم از راه جنگ و کشتار و خونریزی فرافکنی کند اکنون در رسواترین شرایط خود به سر می‌برد. از سویی ارزش‌های ادعایی همچون حقوق بشر با قتل این مرد میانسال سیاهپوست جلوی چشمان مردم و البته دوربین‌های آن‌ها زیر سوال رفته و از سوی دیگر سرکوب و خشونت تمام عیار در برابر تظاهرات مردم معترض به این عمل و بازنمایی رسانه‌های دنیا ماهیت دروغین ادعا‌های آنان را بیش از پیش آشکار کرده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: برخی از ساده‌دلان داخلی این روز‌ها همنوا با رئیس جمهور رسوای ایالات متحده آمریکا از مذاکره سخن می‌گویند و با گفتن آن چنان هیجان‌زده می‌شوند که گویی تجربه تلخ برجام را ندیده‌اند و ماجرای غم انگیز فرودگاه بغداد را به یاد ندارند.

نادری تصریح کرد: از این تریبون به آن‌ها می‌گویم مذاکره با قاتل حاج قاسم سلیمانی چیزی جز شرم ابدی برای شما ندارد، ملت ایران و ما نمایندگان نیز به شما اجازه چنین کاری نخواهیم داد.

وی در پایان از نمایندگان خواست به احترام جنبش مظلومان ایالات متحده قیام کرده و شعار مرگ بر آمریکا سر دهند.

نمایندگان پس از پایان تذکر احمد نادری قیام کرده و شعار "مرگ بر آمریکا" سر دادند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *