رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

پتروشیمی ها 30 درصد زیر ظرفیت فعالیت می کنند/ پارس جنوبی مشکل ساز شد

15:45 - 18 تير 1393
کد خبر: ۶۲۶
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
خبرگزاری میزان: معاون مدیر عامل شرکت پتروشیمی ایران اعلام کرد: به دلیل عقب ماندگی پروژه های پارس جنوبی هم اکنون ظرفیت فعالیت پتروشیمی ها به زیر 30 درصد در سال جاری تنزل یافته است.

: معاون مدیر عامل شرکت پتروشیمی ایران اعلام کرد: به دلیل عقب ماندگی پروژه های پارس جنوبی هم اکنون ظرفیت فعالیت پتروشیمی ها به زیر 30 درصد در سال جاری تنزل یافته است.

حسن پیوندی در گفت‌وگو با میزان، از توسعه صنعت پتروشیمی در سال 94 خبر داد و گفت: پیش بینی می شود همزمان با توسعه فازهای پارس جنوبی طی سال آینده شاهد توسعه این صنعت در کشور باشیم. 

معاون مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایران، با اشاره به دولتی بودن عمده سرمایه گذاری های برنامه دوم و سوم توسعه در صنعت پتروشیمی گفت: باید تمامی موانع موجود بر سر خصوصی شدن صددرصدی این صنعت در کشور مرتفع شود و باید بپذیریم که صنعت پتروشیمی یک بخش خصوصی است. 

پیوندی، با اشاره به تاثیر اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها در صنعت پتروشیمی کشور افزود: در فاز نخست هدفمندی یارانه‌ها به جای اینکه صنعت پتروشیمی را مورد توجه قرار دهیم، قیمت‌ها را گران کردیم در نتیجه صنعت پتروشیمی توسعه پیدا نکرد. با توجه به این که صنعت پتروشیمی ایران نقش مهمی در اقتصاد کشور و ایجاد اشتغال دارد و سرمایه‌گذاری در این صنعت، به جذب سرمایه‌های سرگردان و کاهش تورم خواهد انجامید؛ ازاین‌رو در آستانه اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها اجرایی شدن صحیح این مرحله، می‌تواند باعث هدایت سرمایه‌ها برای توسعه صنایع تکمیلی شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *