۲۹۴ زندانی از زندان‌های استان کهگیلویه و بویر احمد آزاد شدند

۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱:۴۷
کد خبر: ۶۱۹۸۳۹
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
در اجرای بخشنامه رییس قوه قضاییه، تعداد ۲۹۴ نفر از زندانیان زندان‌های استان کهگیلویه و بویر احمد آزاد شدند.
۲۹۴ زندانی از زندان‌های استان کهگیلویه و بویر احمد آزاد شدندرییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویر احمد در گفت‌وگو با میزان عنوان کرد: در راستای بخشنامه رییس قوه قضاییه در خصوص تعیین تکلیف زندانیانی که به دلیل شرایط فعلی کشور و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامت آنان در مرخصی هستند، در هر حوزه قضایی کمیته‌ای به این منظور تشکیل شد.

نگین تاجی افزود: در یک بازه زمانی ۱۵ روزه در نتیجه اقداماتی که در حوزه‌های قضایی استان با هدف کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها صورت گرفته است تعداد ۲۹۴ نفر از زندانیان زندان‌های استان کهگیلویه و بویر احمد آزاد شده اند که از این تعداد، ۱۰۳ نفر از زندانیان از مرخصی پایان حبس بهره‌مند شده اند.

وی با اشاره به اینکه برای ۱۴۲ نفر از زندانیان واجد شرایط، پیشنهاد عفو شده است بیان داشت: در صورت موافقت با عفو زندانیان، تعداد زندانیانی که در اجرای بخشنامه رییس قوه قضاییه از زندان آزاد خواهند شد به ۴۳۶ نفر خواهد رسید.

رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویر احمد بیان داشت: ۱۴۹۵ زندانی همچنان در مرخصی هستند و روند بازگشت تدریجی زندانیان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و اولویت دادن به مجرمینی که مرتکب جرایم مهمتری شده اند در حال اجراست.
 

بیشتر بخوانید:
اعطای کمک‌های مؤمنانه به یک هزار خانواده زندانی در کهگیلویه و بویراحمدارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *