رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

پاداش ۱۰۶ میلیاردی به مشترکان کم مصرف

15:12 - 15 ارديبهشت 1399
کد خبر: ۶۱۸۰۲۰
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
سخنگوی صنعت برق از پرداخت ۱۰۶ میلیارد تومان به مشترکان کم مصرف در سال ۹۸ خبر داد.
. - مصطفی رجبی با بیان این که در سال ۹۸ تجربه مناسبی در نحوه اعمال تعرفه‌های تشویقی برق به دست آمد، اضافه کرد: در سال گذشته براساس مصوبه دولت، تعرفه‌های تشویقی که برای اصلاح مدل مصرف مشترکان خانگی تدوین شده بود، نتایج بسیار خوبی داشت.

رجبی در این زمینه  با بیان این که سال گذشته ۲۴ میلیون مشترک خانگی الگوی مصرف را رعایت و تنها مشمول ۷ درصد افزایش بهای مصرف برق شدند، تصریح کرد: با این حال ۵ میلیون مشترک  نیز بودند که مصارف آن‌ها بیش از الگو‌های تعیین شده قرار داشت و در رده  مشترکان پرمصرف قرار گرفتند.
از جمله راهکار‌های ساده کاهش مصرف می‌توان به تنظیم درجه کولر‌های گازی در دمای ۲۴ تا ۲۵ درجه، استفاده از دور کند کولر‌های آبی، بهره گیری از نور طبیعی و خاموش کردن لامپ‌های اضافی در طی روز اشاره کرد.

وی یاداور شد: براساس مصوبه دولت و با هدف ایجاد انگیزه برای کاهش مصرف، به تعرفه برق این دسته از مشترکان پرمصرف، ۱۶ درصد  دیگر اضافه شد.

سخنگوی صنعت برق در عین حال به گروهی از مشترکان نیز اشاره کرد که علاو بر رعایت الگوی مصرف، در دوره تابستان، نسبت به کاهش مصرف برق خود نیز اقدام کرده بودند.

رجبی در این زمینه اظهار کرد: سال گذشته ۸ میلیون مشترک خانگی نه تنها الگو‌های تعیین شده را رعایت کردند، بلکه در فصل تابستان، مصرف برق خود را کاهش دادند.

وی ادامه داد: به این گروه از مشترکان ۱۰۶ میلیارد تومان پاداش اختصاص یافت که در قبوض برق آن‌ها لحاظ و در عمل از هزینه برق آن‌ها کاسته شد.

رجبی همچنین گفت: با توجه به تجربه موفق سال گذشته، مصوبه دولت امسال نیز اجرایی خواهد شد و مشترکانی که الگوی تعیین شده را رعایت کنند تنها مشمول ۷ درصد افزایش تعرفه خواهند شد و به بهای برق مشترکان پرمصرف ۱۶ درصد دیگر نیز اضافه می‌شود.

سخنگوی برق خاطرنشان کرد: آمار‌های صنعت برق نشانگر آن است که حدود ۸۵ درصد از مشترکان خانگی در رده مشترکانی هستند که براساس الگو‌های تعیین شده برق مصرف می‌کنند و صرفا مشمول ۷ درصد افزایش بهای برق مصرفی خواهند شد.

وی افزود: مشترکان پرمصرف نیز می‌توانند با رعایت راهکار‌های ساده‌ای که توسط شرکت‌های برق اعلام می‌شود، مصرف برق خود را کاهش و در رده مشترکان خوش مصرف قرار گیرند و حتی از پاداش همکاری نیز بهره‌مند شوند.

رجبی یاداور شد: از جمله راهکار‌های ساده کاهش مصرف می‌توان به تنظیم درجه کولر‌های گازی در دمای ۲۴ تا ۲۵ درجه، استفاده از دور کند کولر‌های آبی، بهره گیری از نور طبیعی و خاموش کردن لامپ‌های اضافی در طی روز اشاره کرد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *