فناوری تولید یون چیست؟

20:30 - 30 فروردين 1399
کد خبر: ۶۱۳۶۴۲
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
سشوارهای یونی، یون‌هایی با بار منفی دارند، این یون‌ها می‌توانند مولکول‌های آب با بار مثبت را تجزیه کرده و به سریع‌تر خشک‌ شدن موها کمک کنند.
فناوری تولید یون چیست؟به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ؛ علم فناوری تولید یون به سال ۱۸۳۰ میلادی باز می گرد که  در این زمان یک دانشمند انگلیسی به نام مایکل فارادی، اولین نظریه خود را در مورد ذرات مطرح کرد که می‌گفت اضافه شدن یک الکترون باعث تولید بار منفی یا یون منفی می‌شود.
 
اگر الکترون از یک اتم کم شود باعث ایجاد بار مثبت می‌شود، در واقع مبحث آیون راجع به بار‌های مثبت و منفی است. از این فناوری در تولید سشوار‌ها و اتو مو، برس برقی و دیگر وسایل برقی مرتبط با خشک‌کردن مو استفاده می‌شود.

این قطعه که تولیدکننده یون منفی است به‌طور مستقیم به برق سشوار متصل می‌شود و جریان برق شهر را تبدیل به یون‌های منفی می‌کند و سپس آن‌ها را در هوا منتشر می‌کند.

مزایای استفاده از فناوری تولید یون در سشوار

افزایش سرعت خشک شدن (علت آن‌هم این است که بار منفی وقتی به قطرات آب برخورد می‌کند آن را می‌شکند و کوچک‌تر می‌کند، قطرات آب ریز شده سریع‌تر تبخیر می‌شوند) باعث می‌شود تا مو آسیب کمتری بخورد، چون زمان خشک‌ کردن کمتر می‌شود و حرارت کمتری به مو برخورد می‌کند.

مو‌ها بعد از خشک‌کردن وز نمی‌شوند، زیرا بار مو‌ها که مثبت است با بار منفی الکترون‌های آزادشده از مولد یون به تعادل میرسند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *