گفت‌وگوی باخ و آبه درباره تعویق بازی‌های المپیک توکیو

۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷:۵۰
کد خبر: ۶۰۸۰۹۳
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) و نخست وزیر ژاپن برای گفت‌وگو درباره تعویق بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو امروز کنفرانسی تلفنی برگزار می‌کنند.

به گزارش گروه ورزشی و به نقل از insidethegames، توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) و شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن برای گفت‌وگو درباره برنامه‌های تعویق بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو امروز کنفرانسی تلفنی برگزار می‌کنند.

بر اساس گزارش کیودو نیوز، این منبع گفته است که انتظار دارد آبه به باخ بگوید اگر توکیو ۲۰۲۰ به دلیل ویروس کرونا به تعویق بیفتد، این تأخیر باید کمتر از یک سال باشد.
روزنامه ژاپنی سانکی شیمبون نیز امروز به نقل از یک مقام دولتی اظهار داشت که بازی‌ها به تعویق می‌افتد.
بر اساس ادعای دیروز ریچارد پوند، نایب رئیس پیشین IOC مبنی بر تعویق توکیو ۲۰۲۰، این تعویق به احتمال زیاد تا سال ۲۰۲۱ است.
روز یکشنبه (۲۲ مارس)، IOC اعلام کرد تصمیم نهایی را در مورد توکیو ۲۰۲۰ نهایتا تا چهار هفته دیگر اتخاذ خواهد کرد. انتظار می‌رود این پنجره ۴ هفته‌ای به IOC و توکیو ۲۰۲۰ فرصت مطالعه گزینه‌های مختلف در مورد تعویق بازی‌ها را بدهد.
IOC گفته است که این سناریو‌ها شامل اصلاح برنامه‌های عملیاتی موجود است که امکان پیشبرد در ۲۴ ژوئیه یا تغییر تاریخ شروع بازی‌ها را خواهد داشت.
بازه زمانی ارائه شده توسط IOC در پی فشار‌های زیاد ورزشکاران و کمیته‌های ملی المپیک بر سرنوشت بازی‌ها به دلیل همه گیر شدن کروناویروس است.
سخنگوی IOC در بیانیه‌ای تأیید کرد که این سازمان امروز در حال گفت‌وگو با دولت ژاپن، کمیته ساماندهی توکیو ۲۰۲۰ و هیئت اجرایی IOC در مورد برنامه‌ریزی سناریو‌های مختلف از جمله به تعویق افتادن بازی‌ها است.

برچسب ها: المپیک توماس باخ

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *