فوت ۵۹۳ نفر ناشی از تصادفات رانندگی در جاده‌های مازندران طی یازده ماه سالجاری

16:00 - 29 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۷۳۷۲
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : در یازده ماه امسال ۵۹۳نفر بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند.

فوت ۵۹۳ نفر ناشی از تصادفات رانندگی طی یازده ماه سالجاریعلی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی گفت: در یازده ماه امسال ۵۹۳نفر (۴۴۴مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشت.

 
وی با بیان اینکه ۸۳ درصد از فوت شدگان بومی هستند، تصریح کرد: جاده‌های برون شهری با۴۰۹ مورد و محور درون شهری با ۱۵۹ نفر و راه روستایی با ۲۵ فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید. بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان‌های ساری، میاندرود با ۱۰۳ بابل با ۸۳ و آمل با ۷۹ بیشترین و شهرستان گلوگاه با ۹ مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی گزارش شده است.
 
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می‌شود در این سازمان ثبت شده است، اظهار داشت: در ۱۱ ماه امسال، ۱۴ هزار و ۲۴ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد کاهش داشت.
 
بیشتر بخوانید:
 
عباسی در خصوص بیشترین و کمترین مصدومان شهر‌های استان گفت: بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان، ساری و میاندرود با ۲ هزار ۹۷۰نفر، بابل با ۲هزار ۱۶۲ نفر و آمل با هزار ۶۷۴نفر بیشترین و شهرستان فریدونکنار با۲۶۷ نفر کمترین آمار مصدومان تصادفات رانندگی در آن به ثبت رسید.
 
این مقام اجرایی استان یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی استان می‌توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمار‌های پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته‌ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *