رقابت‌های انتخابی المپیک قایقرانی آب‌های آرام لغو شد

10:36 - 29 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۷۳۳۱
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
فدراسیون جهانی کانوئینگ پس از جلسه با کمیته بین‌المللی المپیک تمامی رقابت‌های خود تا پایان ماه می‌میلادی (اواسط خرداد) را لغو کرد.

به گزارش گروه ورزشی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، فدراسیون جهانی کانوئینگ (ICF)، طی بیانیه‌ای اعلام کرد به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در دنیا تمامی رقابت‌های ورزشی خود را تا پایان ماه می‌لغو کرد.

برهمین اساس رقابت‌های قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک اسلالوم و آب‌های آرام که قرار بود در تایلند برگزار شود لغو شده است.

با توجه به اینکه مسابقات پی‌روی آب‌های آرام انتخابی المپیک توکیو محسوب می‌شود مسئولان فدراسیون جهانی کانوئینگ تصمیمات خود برای این رقابت‌ها را اعلام کردند.

متن خبر منتشر شده در سایت فدراسیون جهانی کانوئینگ به شرح زیر است:

فدراسیون جهانی قایقرانی اعلام می‌کند به دلیل نگرانی موجود در رابطه با ویروس کرونا، تمامی رویداد‌های زیر نظر ICF و رویداد‌های بین‌المللی قایقرانی که قرار بود تا آخر ماه می‌برگزار شوند، یا به تعویق خواهند افتاد و یا لغو خواهند شد.

مسابقات کسب سهمیه جهانی در کانو اسپرینت و پاراکانو که مقرر بود در دویسبورگ آلمان و در تاریخ یکم تا چهارم خرداد برگزار شود، در این تاریخ برگزار نخواهد شد. با این حال، عوامل برگزاری این مسابقات و ICF در حال بررسی احتمال برگزاری این رویداد در دهم تیرماه هستند. تصمیم اتخاذ شده در این رابطه در تاریخ دهم اردیبهشت اعلام خواهد شد.

ICF از رنکینگ‌های جهانی برای تخصیص سهمیه‌ها برای کانو اسلالوم استفاده خواهد کرد.

در حال حاضر، ICF در حال رایزنی با IOC برای استفاده از نتایج بین‌المللی برای تخصیص سهمیه‌های باقیمانده در رشته کانو اسپرینت به کشور‌ها است.

اگر مسابقات دویسبورگ برگزار نشود، در صورت تأیید IPC (کمیته بین‌المللی پارالمپیک) نتایج پاراکانو قهرمانی جهان ۲۰۱۹ برای تخصیص سهمیه نهایی استفاده خواهد شد.

کمیته بین‌المللی المپیک با قطعیت بیان کرده است که بازی‌های المپیک در زمان مقرر برگزار خواهد شد و ICF در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که تمامی سهمیه‌های موجود به مناسب‌ترین و منصفانه‌ترین شکل ممکن انجام گیرد.

بیانیه نهایی ICF درباره مسابقات:

کانو اسپرینت و پارا کانو:

مسابقات قهرمانی آسیا در رشته‌های پاراکانو و کانو اسپرینت “به میزبانی تایلند در شهر پاتایا” لغو شد.

کاپ جهانی ۲ کانو اسپرینت و قهرمانی جهان پاراکانو “به میزبانی آلمان در شهر دویسبورگ” با یک ماه تأخیر برگزار می‌شود که البته تصمیم نهایی در این زمینه در دهم اردیبهشت اعلام می‌شود.

قهرمانی جهان جوانان و زیر ۲۳ سال کانو اسپرینت که از ۲۶ لغایت ۳۰ تیر در برندنبورگ آلمان برگزار خواهد شد به قوت خود باقی است. با این حال شرایط مجددا در تاریخ ۱۵ اردیبهشت بررسی خواهد شد.

سوپر کاپ کانو اسپرینت که در مرداد ۹۹ در اوکلاهومای آمریکا برگزار خواهد شد به قوت خود باقی است.

مسابقات قهرمانی جهان در ماده‌های غیر المپیکی کانو اسپرینت که در تاریخ ۲۳-۲۱ خرداد در سگد مجارستان برگزار خواهد شد به قوت خود باقی است.

مسابقات قهرمانی جهان کانو اسپرینت پیشکسوتان که در مرداد به میزبانی کشور اکراین برگزار خواهد شد، به قوت خود باقی است.

اسلالوم:

تمامی مسابقات قاره‌ای از جمله مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی “تایلند در شهر پاتایا” لغو شد.

کانوپولو:

مسابقات قهرمانی جهان که از تاریخ ۱۸ لغایت ۲۳ شهریور به میزبانی کشور ایتالیا و در شهر رم برگزار خواهد شد همچنان به قوت خود باقی است، اما شرایط در حال نظارت و بررسی میباشد.

کمیته برگزاری این مسابقات و ICF توافق کردند که تاریخ‌های مقرر شده برای مکاتبات این مسابقات از ۴ فروردین به ۲۵ فروردین موکول گردد.

مذاکرات بعدی در رابطه با این رویداد درتاریخ ۲۲ فروردین خواهد بود.

دراگون بوت:

مسابقات قهرمانی جهان که در تاریخ ۲۵-۲۲ آبان برگزار خواهد شد همچنان به قوت خود باقی است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *