تشریح عملکرد پلیس امنیت اقتصادی در سال ۹۸

11:23 - 28 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۷۱۳۳
جانشین پلیس امنیت اقتصادی ناجا از اجرای ۱۸ مرحله طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال جاری و کشف انواع کالای قاچاق به ارزش تقریبی ۶ هزار میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش گروه جامعه ، سرهنگ "سهراب بهرامی" جانشین پلیس امنیت اقتصادی ناجا در تشریح عملکرد یک ساله پلیس امنیت اقتصادی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز از اجرای ۱۸ مرحله طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کشف انواع کالای قاچاق به ارزش تقریبی ۶ هزار میلیارد ریال و همچنین از اجرای طرح ویژه مقابله با قاچاق کالای ممنوعه با اولویت مواد محترقه، در ۷۲ ساعت گذشته در سراسر کشور خبر داد.

وی ادامه داد: در طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در مجموع تعداد ۱۱ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۹۹۵ عدد انواع مواد محترقه، ۱۰ هزار و ۷۹۵ لیتر مواد ضدعفونی کننده و الکل، حدود ۲۰ هزار قلم اقلام پزشکی، تعداد ۶۹۲ هزار و ۵۹۹ قلم دارو، ۳ هزار و ۵۵۹ عدد انواع تجهیزات ماهواره و ۳ هزار و ۴۳۷ رأس دام کشف شده است.

جانشین پلیس امنیت اقتصادی ناجا همچنین در ادامه عنوان کرد: تعداد ۲ میلیون و ۶۲ هزار و ۴۴۴ نخ سیگار، ۲۶۲ هزار و ۹۶۶ لیتر فرآورده‌های نفتی، ۱۰ هزار و ۹۰۹ دستگاه لوازم خانگی، یک میلیون و ۵۳ هزار و ۹۰۶ عدد انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، یک دستگاه خودروی قاچاق، ۳۲۳ دستگاه موتورسیکلت قاچاق به همراه مقادیر زیادی چای، برنج، کیف و کفش، لوازم یدکی خودرو و مواد خوراکی و ... به ارزش تقریبی ۹۹۴ میلیارد و ۳۸۶ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۷۱۲ ریال کشف شده است.

سرهنگ بهرامی تصریح کرد: در این رابطه تعداد ۸۴۱ نفر متهم دستگیر، ۸۰۴ فقره پرونده تشکیل، تعداد ۴۲۵ دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق توقیف و تعداد ۷ باند قاچاق نیز متلاشی شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *