«شیر ممد» منتشر شد/خاطرات همرزم شهید حاج حسین خرازی منتشر شد

10:30 - 28 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۷۰۴۰
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
کتاب «شیرممد» به کوشش و قلم فضل ‏الله صابری «صابر» و با همکاری رضا اعظمیان جزی ضمن تحقیق و طی فرآیند طولانی بررسی جدی آثاری قابل وثوق درباره موضوعات بیان‏ شده و گفت‏‌وگو با افراد زنده مطلع، نوشته و تدوین شده و به‏ صورت کتاب حاضر درآمده است.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ، کتاب «شیرممد» حاصل گفت‏‌وگوی ۳۷ جلسه سه ساعتی محمدعلی محمدی «م. ریحان»، در سال‏های ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ با محمد سلمانی خوراسگانی، فرمانده گردان «امیرالمؤمنین (ع)» لشکر ۱۴ «امام حسین (ع)» از استان اصفهان، است.

این کتاب به کوشش و قلم فضل ‏الله صابری «صابر» و با همکاری رضا اعظمیان جزی ضمن تحقیق و طی فرآیند طولانی بررسی جدی آثاری قابل وثوق درباره موضوعات بیان‏ شده و گفت‏‌وگو با افراد زنده مطلع، نوشته و تدوین شده و به‏ صورت کتاب حاضر درآمده است.

«شیر ممد» منتشر شد/خاطرات همرزم شهید حاج حسین خرازی منتشر شد
بیشترین وجه تمایز این کتاب با کتب دیگرِ از این دست، بیان منتقدانه و منصفانه عملکردِ خود و برخی از تصمیم‏ سازان و تصمیم‏ گیران عملیات گوناگون در آفند و پدافندهاست که می‌‏تواند با توجه به زوایای پنهان نقل‏ شده در بسیاری از سرفصل‏‌های آموزش نظامی تأثیرگذار باشد.

محمد سلمانی خوراسگانی از رزمندگان قدیمی و شجاعِ خوراسگان اصفهان است؛ که به‏ سرعت جایگاه خویش را در لشکر ۱۴ امام حسین، از معاون گروهان به فرماندهی آن و از معاونت گردان به فرماندهی گردان و سپس معاون آموزشی لشکر و بعد جانشین فرماندهی یکی از تیپ‏‌ها، ارتقا داد. خود او می‏‌گوید: «از بارزترین الطاف خداوند در حق من آن است که سردار شهید حاج‏حسین خرازی را فرمانده و الگوی من قرار داد.»

و سردار شهید حاج‏ حسین خرازی، فرمانده لشکر امام حسین، در وصف او بیان می‌‏کند‏: الحمدلله گردان حضرت «امیرالمؤمنین (ع)» چیزی کم ندارد. این گردان فرمانده خیلی خوب و باسابقه‏‌ای، چون برادرِ عزیزمان محمد سلمانی «خوراسگانی» را دارد که من به ایشان شیرممد می‏‌گویم و ان‏شاءالله در میدان جنگ همچون شیر می‏‌خروشد و می‏‌درخشد و می‏‌جنگد و انصافاً همین‏طور هم بوده است و درست هم می‏‌گویم.»ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *