رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

حقوق کارکنان دولت پرداخت شد/ تمدید مهلت پرداخت مالیات

17:52 - 27 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۶۹۸۷
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به ضرورت تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصاد اظهار کرد: حقوق همه دستگاه‌ها و کارکنان دولت تا امروز پرداخت شد.

حقوق کارکنان دولت پرداخت شد/ تمدید مهلت پرداخت مالیاتبه گزارش گروه اقتصاد به نقل از صدا و سیما، فرهاد دژپسند با بیان اینکه مالیات مودیانی که موعد پرداخت آن‌ها تا ۲۸ اسفند است، تا ۳۱ اردیبهشت سال آینده تمدید شده است، گفت: این یکی از اقداماتی است که به منظور کاهش تبعات منفی بیماری کرونا و برای حمایت از کسب و کار‌ها انجام می‌شود.

وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: این موضوع شامل همه کسب و کار هاست و مودیان مالیاتی که مشمول جریمه شده اند میزان معافیت‌های آن‌ها را افزایش داده ایم.

وی گفت: برای کاهش مراجعات حضوری به سازمان امور مالیاتی از طریق الکترونیکی کردن پرداخت‌ها اقدام شده است.

دژپسند با اشاره به ضرورت تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصاد اظهار کرد: حقوق همه دستگاه‌ها و کارکنان دولت تا امروز پرداخت و از حدود ۲ هزار میلیارد تومان با مدیریت وجوه نقد خزانه مطالبات و تخصیص‌های مربوط به بهداشت و درمان و سلامت پرداخت شده است.

وی افزود: صنعت بیمه نیز امسال وارد مرحله جدیدی شده و حدود ۳۵۰ میلیارد تومان به بخش بهداشت و درمان کمک کرده است.

وزیر اقتصاد گفت: در یک اقدام جدی گمرک مانع از خروج برخی اقلام و تجهیزات شده و در مقابل نیز برای واردات ‏، تسهیلاتی فراهم شد و برخی از اقلام در مدت ۶ ساعت ترخیص شده است که از آن جمله ۶۳ دستگاه آمبولانس بود.

دژپسند خاطرنشان کرد: همه کمک‌هایی که اشخاص حقیقی و حقوقی برای تامین مالی مبارزه با این بیماری پرداخت می‌کنند به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی در نظر گرفته می‌شود.

وی گفت: در بورس نیز تسهیلات جدیدی ایجاد شده و افراد می‌توانند اوراقی را خریداری کنند که منابع آن صرف مبارزه با بیماری کرونا میشود، این اوراق هزار تومانی تا سقف نامحدود امکان خرید دارد.

دژپسند بیان کرد: درزمینه ارائه خدمات اقتصادی به مردم، در این روز‌ها تعدادی از همکاران خود را در حوزه بانکداری، مالیاتی و بیمه در اثر بیماری کرونا از دست داده‌ایم.

وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: ایران عضو برخی از نهاد‌های بین‌المللی است و در همین ارتباط توانستیم با صندوق او پک، بانک توسعه اسلامی، بانک جهانی و بانک توسعه زیرساخت‌های آسیایی مکاتباتی انجام داده ایم و پیگیری می‌کنیم تا بتوانیم از منابع آن‌ها برای مقابله با بیماری کمک بگیریم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: عملکرد خوب بورس در سال ۹۸ سنجه خوبی برای رونق بخش واقعی اقتصاد است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *