رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

هشدار پلیس به قانون شکنان/ آمار قربانیان آخرین چهارشنبه سال

14:31 - 27 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۶۸۹۳
چهارشنبه سوری از آیین کهن ایرانیان است، اما با توجه به شیوع کرونا ستاد ملی مبارزه با این ویروس، از مردم خواسته تا امروز را در خانه‌هایشان سپری کنند و از منازل خود خارج نشوند.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه ، چهارشنبه سوری از آیین کهن ایرانیان است، اما با توجه به شیوع کرونا ستاد ملی مبارزه با این ویروس، از مردم خواسته تا امروز را در خانه‌هایشان سپری کنند و از منازل خود خارج نشوند.

در این مطلب؛ آخرین اخبار مربوط به چهارشنبه سوری سال ۹۸ به روز رسانی می‌شود.

مصدومیت ۲ تکنسین اورژانس در پی انفجار ترقه دست‌ساز
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۰۰:۵۹

مجتبی خالدی اظهار کرد: ساعت ٢٢:۵٠ شب گذشته یک مورد حادثه شکسته شدن شیشه های آمبولانس بر اثر انفجار ترقه دست‌ساز به اورژانس کشور اعلام شد که بلافاصله یک دستگاه آمبولانس در مدت زمان هفت دقیقه به محل حادثه واقع در شهرستان بهبهان، منطقه اسلام‌آباد اعزام شد.

وی ادامه داد: در محل مشاهده شد که یک دستگاه خودرو آمبولانس اورژانس به علت انفجار یک ترقه دست‌ساز دچار خسارات شده و تکنسین‌ها که سرنشین این خودرو بودند نیز دچار مصدومیت شده اند. البته پس از پیگیری وضعیت عمومی تکنسین‌ها مشخص شد که حال عمومی آنها مناسب است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: این دو تکنسین که دچار مصدومیت شده بودند، برای تکمیل بررسی‌ها به مراکز درمانی منتقل شدند.

شمار مصدومین چهارشنبه سوری در کردستان به ۵۱ نفر رسید
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۰۰:۰۱

مدیر اورژانس پیش‌بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان از مصدومیت ۵۱ نفر بر اثر حوادث چهارشنبه‌سوری تا ساعت 24 شب در استان خبر داد‌‌.

افزایش مصدومان چهارشنبه‌سوری به ٧۵١ تن
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۳:۵۷

مجتبی خالدی اظهار کرد: بر اساس آمارهای EOC اورژانس تا ساعت ٢٣:۴۵ سه‌شنبه، ٧۵١ تن بر اثر حوادث چهارشنبه‌سوری مصدوم شدند.

وی با بیان این که از تعداد کل، ۶١٢ نفر مرد و ١٣٩ نفر زن بوده‌اند، گفت: ۵٢٠ نفر پس از درمان ترخیص شده و بر اساس گزارش‌ها، ٣٩ نفر دچار نقص عضو شده‌اند.

به گفته سخنگوی سازمان اورژانس کشور، از تعداد مصدومان، ٢٢٠ تن از ناحیه چشم دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند.

خالدی با تأکید بر این که تعداد کشته‌شدگان حوادث چهارشنبه‌سوری همچنان دو نفر است، افزود: تاکنون تهران با ١٩٠ مصدوم در صدر آمار بوده و پس از آن، آذربایجان غربی با ٩٣ و آذربایجان شرقی با ٨٢ مصدوم در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

۵۴٠ مصدوم در حوادث چهارشنبه‌سوری
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۳:۵۶

مجتبی خالدی درباره آخرین وضعیت مصدومان چهارشنبه‌سوری، اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش‌ها تا ساعت ٢٢:۴۵، ۵۴٠ نفر از جمله ۴۴٧ مرد و ٩٣ زن طی حوادث چهارشنبه‌سوری مصدوم شدند.

وی ادامه داد: ٣۵٨ نفر پس از درمان ترخیص شدند. همچنین بر اساس سایر گزارش‌ها، ٢٨ نفر دچار نقص عضو شدند و ١۴٩ نفر از ناحیه چشم آسیب دیده‌اند.

سخنگوی اورژانس کشور افزود: تعداد جانباختگان تاکنون افزایش نیافته و همان دو مورد است.

وی در پایان اعلام کرد که تهران با ١۴١ مصدوم در صدر آمار قرار دارد و گفت: پس از تهران، آذربایجان‌غربی با ۵٨ و آذربایجان‌شرقی با ۵٢ مصدوم در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

حوادث چهارشنبه‌سوری در کردستان ۳۴ نفر را راهی بیمارستان کرد
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۲:۴۲

مدیر اورژانس پیش‌بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اثر انفجار مواد محترقه در حوادث چهارشنبه‌سوری تا این لحظه ۳۴ نفر در شهرهای استان مصدوم شده‌اند.

 

یک کشته و یک مجروح در آخرین چهارشنبه سال اسلامشهر
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۲:۴۱

رئیس مرکز اطلاعات اورژانس اسلامشهر گفت: بر اثر انفجار مواد منفجره درشب چهارشنبه سوری در اسلامشهر، یک جوان ۲۳ ساله کشته و یک مامور نیروی انتظامی مجروح شد.

 

آرام‌ترین چهارشنبه آخر سال بدون حادثه در مازندران
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۲:۴۰

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: با توجه به توصیه‌های اعلام شده تا این لحظه چهارشنبه سوری در استان حادثه و مصدومی نداشته است.

 

پلیس تهران: مشکل خاصی در شب چهارشنبه آخر سال گزارش نشده است
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۲:۳۶

جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ: ایجاد مزاحمت برای مردم جرم است و افرادی که با موادمحترقه دست‌ساز و ترقه آرامش شهروندان را به مخاطره بیندازند، تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت

تعداد مصدومین به 470 نفر رسیدند
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۲:۳۵

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور گفت: تا ساعت 22:15 کل مصدومین : 470 نفر ( 389 مردو 81 خانم ) که از این تعداد درمان و ترخیص شده ها 304 نفر، نقص عضو 25 نفر، آسیب به چشم 123 نفر و فوتی : 2نفر ( مرد - 23 ساله - اسلامشهر)- (مرد - 20 ساله - تهران) هستند.

خالدی گفت: بیشترین مصدوم در استان های تهران با 116، آذربایجان غربی با 54 و آذربایجان شرقی با 46 نفر است.

آمار قربانیان حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال تا ساعت 21:45
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۱:۵۵


کل مصدومین : 330 نفر ( 266 مردو 64 خانم )
درمان و ترخیص : 196 نفر
نقص عضو : 21 نفر
آسیب به چشم : 90 نفر
فوتی : 2نفر ( مرد - 23 ساله - اسلامشهر)- (مرد - 20 ساله - تهران)
بیشترین مصدوم در استان های : تهران با 71،آذربایجان شرقی با 32 و کرمانشاه با 29 نفر

آمار قربانیان حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال تا ساعت 21:15
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۱:۲۲


کل مصدومین : 258 نفر ( 216 مردو 42 خانم )
درمان و ترخیص : 154 نفر
نقص عضو : 18نفر
آسیب به چشم : 63 نفر
فوتی : 2نفر ( مرد - 23 ساله - اسلامشهر)- (مرد - 20 ساله - تهران)
بیشترین مصدوم در استان های : تهران با 56،آذربایجان شرقی با 25 و کرمانشاه با 21نفر

وقوع ۸۴ مورد آتش سوزی در پایتخت
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۱:۰۰

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران:  تا ساعت ۲۱ امشب ۸۴ مورد حادثه آتش سوزی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که آتش نشانان به محل حوادث اعلام شده اعزام شدند.

این آتش سوزی ها در معابر، فضای سبز، سطل های زباله مکانیزه و بخشی نیز در منازل و انبارها بوده که آتش نشانان نسبت به خاموش کردن آتش اقدام کردند.

 

آمار قربانیان حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال تا ساعت 20:45
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۰:۵۴کل مصدومین : 187 نفر ( 159 مردو 28 خانم )
درمان و ترخیص : 101 نفر
نقص عضو : 15 نفر
آسیب به چشم : 42 نفر
فوتی : 2نفر ( مرد - 23 ساله - اسلامشهر)- (مرد - 20 ساله - تهران)
بیشترین مصدوم در استان های : تهران با 34،آذربایجان شرقی با 19و آذربایجان غربی با 15 نفر

گلایه اورژانس از مردم
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۰:۵۰


سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان این که علی‌رغم تمام تلاش‌ها، تا به حال ده‌ها تن در حوادث چهارشنبه‌سوری مصدوم شده‌اند، گفت: در حال حاضر با این شرایط که آمبولانس‌ها درگیر رسیدگی به بیماران مبتلا به کرونا هستند، رسیدگی به مصدومان چهارشنبه‌سوری برای کادر پیش‌بیمارستانی و درمان بسیار سخت است.

هشدار آتش نشانی به مردم
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۰:۴۹

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه تاکنون حادثه‌ آتش سوزی مرتبط با چهارشنبه سوری رخ نداده است، گفت: به شهروندان توصیه می‌کنیم که در خانه بمانند.

سیدجلال ملکی اظهار کرد: خوشبختانه تا این لحظه حریق یا حادثه‌  آتش سوزی مرتبط با چهارشنبه سوری رخ نداده است.

وی ادامه داد: با توجه به توصیه‌ها و شرایط فعلی بار دیگر نیز از شهروندان درخواست می‌کنیم که در خانه بمانند و مراسم چهارشنبه‌سوری را برگزار نکنند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با اشاره به اینکه برخی از شهروندان شب چهارشنبه‌سوری از داخل خانه‌هایشان بالن آرزو روشن می‌کنند، گفت: روشن کردن این بالن و فرستادن آنها به هوا نیز خطرات خودش را دارد و در فضای شهری جایز نیست چراکه ممکن است این بالن‌ها روی شاخه درختان فرود آمده و باعث وقوع آتش‌سوزی شوند.

وی ادامه داد: در واقع این بالن‌ها برای شهرها نیستند و باید در فضاهای باز استفاده شوند.

یک فوتی و ۱۳ مصدوم در حوادث چهارشنبه سوری پایتخت
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۰:۴۵

پیمان صابریان درباره آخرین تلفات حوادث چهارشنبه سوری در پایتخت گفت: تاکنون این حادثه منجر به جان باختن جوانی ۲۲ ساله در اسلامشهر شده و همچنین ۱۳ نفر دچار مصدومیت شدند.

وی افزود: ۷ نفر از این مصدومان بدلیل سوختگی به بیمارستان مطهری، ۲ نفر به بیمارستان فارابی و یک نفر به بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) منتقل شدند.

رییس مرکز اورژانس تهران ادامه داد: ۱۲ نفر از مصدومان آقا و یک مصدوم خانم بوده است.

وی با بیان اینکه این مصدومان توسط مواد محترقه مصدوم شده اند به شهروندان توصیه کرد که امشب از مواد خطرناک محترقه استفاده نکنند.

آسیب به آمبولانس اورژانس در شیراز
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۰:۰۳

دقایقی پیش در شیراز یک دستگاه آمبولانس اورژانس حین مامورین توسط عده ای با مواد محترقه آسیب دید و از چرخه عملیات خارج شد.

از هموطنان در سراسر کشور تقاضا داریم با توجه به ظرفیت کامل اورژانس ۱۱۵ برای ارائه خدمات به بیماران به ویژه مبتلایان به ویروس کرونا امشب برای جلوگیری از حوادث چهارشنبه سوری در منزل بمانند

چهارشنبه‌سوری امسال اولین قربانی خود را گرفت
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۰:۰۱

سخنگوی سازمان اورژانس کشور:تاکنون یک جوان ۲۲ ساله که آقایی مجهول‌الهویه است، بر اثر حادثه‌های چهارشنبه‌سوری جان خود را از دست داده است.

تا ساعت ۱۹:۳۰ روز جاری، حوادث چهارشنبه‌سوری ۸۶ مصدوم بر جای گذاشته است.

تا کنون ۱۰ نفر دچار نقص عضو و ۱۵ نفر از ناحیه چشم دچار آسیب شدند.

آمار قربانیان چهارشنبه سوری تا ساعت 20
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۰:۰۰

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدوم شدن 140 نفر در حوادث چهارشنبه سوری سال جاری خبر داد.

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه در خصوص امار قربانیان حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال گفت: تا این ساعت 140نفر شامل 122مرد و 18خانم زن مصدوم شده اند.

وی ادامه داد: تاکنون 59نفر درمان و ترخیص شده اند همچنین نقص عضو 12نفر، آسیب به چشم 27نفر بوده اند.
وی در ادامه گفت: 1 مرد - 23 ساله - اسلامشهر تاکنون فوت کرده است.

خالدی گفت: بیشترین مصدوم در استان های تهران با 20،کردستان با 17 و آذربایجان غربی با 14نفر نفر است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی پایتخت در ستاد فرماندهی ۱۲۵ حضور پیدا کرد
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۹:۳۰

مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران از ساعات اولیه امشب (سه شنبه) برای نظارت بر فعالیت‌های نیرو‌های آتش نشانی در ساختمان ستاد فرماندهی (سامانه ۱۲۵) مستقر شد.
مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی از قسمت‌های مختلف ستاد فرماندهی سازمان به ویژه سامانه ۱۲۵ که مسئولیت دریافت اخبار آتش سوزی‌ها وحوادث مختلف و نیز اعزام آتش نشانان نزدیک‌ترین ایستگاه‌های آتش نشانی به محل حوادث را برعهده دارند، دیدن کرد و با کارکنان بخش‌های گوناگون این ستاد به گفتگو پرداخت.
مدیرعامل آتش نشانی تهران ابراز امیدواری کرد که امسال شب چهارشنبه آخر سال را با همکاری مردم در کنار نیرو‌های امدادی به خوبی و با حوادث کمتری پشت سر بگذاریم و هیچ یک از شهروندان دچار حادثه نشوند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدوم شدن ۵۴ نفر در حوادث چهارشنبه سوری سال جاری خبر داد
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۹:۱۱

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه در خصوص آمار قربانیان حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال گفت: تا ساعت ۱۸ و ۳۰ تعداد ۵۴ نفر شامل ۵۱ مرد و ۳ خانم مصدوم شده اند.

وی ادامه داد: تاکنون ۲۰ نفر درمان و ترخیص شده اند که از این تعداد ۸ نفر دچار نقص عضو شده اند.
خالدی گفت: ۱۱ نفر آسیب به چشمشان وارد شده است.
سخنگوی اورژانس افزود: بیشترین مصدوم در استان‌های تهران و کردستان هر کدام با ۵ نفر است.

آمار قربانیان چهارشنبه سوری تا ساعت ۱۷ و ۳۰
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۷:۳۷

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدوم شدن ۳۵ تن در حوادث چهارشنبه سوری سال جاری خبر داد.

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه در خصوص آمار قربانیان حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال گفت: تا ساعت ۱۷ و ۳۰ امروز ۳۵ نفر در این حوادث مصدوم شدند و ۱۲ نفر تاکنون از بیمارستان مرخص شدند.
خالدی در ادامه گفت: تاکنون ۷ نفر نقص عضو شده اند و ۵ نفر دچار آسیب به چشم شده اند.

سخنگوی اورژانس گفت: بیشترین مصدوم در استان‌های خراسان رضوی، سمنان و کردستان هر کدام با ۴ نفر است.

برگزاری چهارشنبه ‌سوری در داورزن ممنوع شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۷:۲۰

فرماندار داورزن گفت: برای پیشگیری از شیوع کرونا برگزاری مراسم چهارشنبه ‌سوری در این شهرستان ممنوع شده است.

متخلفان چهارشنبه سوری تا پایان فروردین در بازداشت می مانند
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۷:۲۰

فرمانده انتظامی آبادان گفت: متخلفانی که امشب به بهانه چهارشنبه سوری مرتکب جرم شوند پس از دستگیری تا پایان فروردین ماه سال آینده بازداشت خواهند بود.

هشدار به حادثه‌سازان: با سوختگی به بیمارستان می‌روید، با کرونا برمی‌گردید
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۷:۱۹

سرپرست مرکز فوریت‌های پزشکی جهرم گفت: به افرادی که در چهارشنبه‌سوری مرتکب رفتارهای حادثه ساز می شوند هشدار می‌دهیم در صورت سوختگی و انتقال به مراکز درمانی، احتمال ابتلای به کرونا برای چنین اشخاصی وجود دارد.

آمار قربانیان چهارشنبه سوری تا ساعت ۱۷:۰۰
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۷:۱۴

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه از مصدوم شدن ۳۱ نفر در حوادث چهارشنبه سوری سال جاری خبر داد.

به گفته خالدی از این تعداد ۱۲ نفر درمان و ترخیص شدند.

وی در ادامه افزود: تا این لحظه ۷ نفر نقص عضو شدند و به چشمان ۴ نفر نیز آسیب رسیده است.

آمار قربانیان چهارشنبه سوری تا ساعت ۱۵:۴۵
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۶:۱۶

مجتبی خالدی  سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه از مصدوم شدن ۲۰ نفر در حوادث چهارشنبه سوری سال جاری خبر داد.

آمار قربانیان چهارشنبه سوری تا ساعت ۱۵
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۵:۰۳

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدوم شدن ۱۸ نفر در حوادث چهارشنبه سوری سال جاری خبر داد.

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه در خصوص امار قربانیان حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال گفت: تا ساعت ۱۵ امروز در کل کشور ۱۸ نفر مصدوم گردیده اند که از این تعداد ۵ نفر مرخص شده اند.

هشدار رییس کل دادگستری استان زنجان به اخلالگران نظم و آرامش مردم در چهارشنبه آخر سال
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۵:۰۲

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی به اخلالگران نظم و آرامش مردم در چهارشنبه آخر سال هشدار داد و گفت: به دادستان‌های کلیه حوزه‌های قضایی دستور داده شده که هماهنگی‌های لازم و دستورات مقتضی به کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها در خصوص آمادگی کامل برای کنترل نظم و امنیت چهار شنبه پایان سال انجام دهند.

نخستین حادثه انفجار مواد محترقه در تهران قربانی نداشت
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۴۸

نخستین حادثه انفجار مواد محترقه به مناسبت چهارشنبه سوری ظهر امروز در بالکن یک ساختمان مسکونی واقع در محله مهرآباد جنوبی در غرب تهران روی داد، اما این حادثه قربانی و مصدوم جدی برجای نگذاشت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران عصر سه شنبه در این باره، گفت: ساعت ۱۲:۲۴ امروز حادثه انفجار مواد محترقه در خیابان طالقانی مهرآباد جنوبی در منطقه ۹ به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که بلافاصله ماموران ایستگاه شماره ۳۳ آتش نشانی به محل حادثه رفتند.

سید جلال ملکی افزود: محل حادثه در طبقه سوم یک ساختمان ۵ طبقه مسکونی بود که پسربچه‌ای ۱۲ ساله در قسمت بالکن ۲ متری مشغول درست کردن نارنجک‌های دستی بود.

وی ادامه داد: به دلایل نامشخص ۲ تا ۳ نارنجک دستی دچار انفجار می‌شود، ولی چون در فضای باز حادثه روی داده بود این پسر بچه توانست خود را به داخل منزل برساند.

ملکی خاطرنشان کرد: این حادثه منجر به شعله وری و تخریب منزل نشد و به این پسر بچه نیز آسیب جدی وارد نشده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به والدین هشدار داد امشب مراقب نوجوانان و جوانان خود باشند، چون در صورت مصدومیت و انتقال به مراکز درمانی ممکن است در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار گیرند.

مسئولیت اجتماعی شهروندان تهرانی در چهارشنبه آخرسال
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۴۶

زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه با تاکید بر مسئولیت اجتماعی شهروندان تهرانی با توجه به شیوع کرونا در کشور گفت: من به عنوان عضوی کوچک از همه شهروندان فهیم کشور و ساکنان تهران به خصوص جوانان خواهش می‌کنم که چهارشنبه آخرسال را در خانه بمانند و با اقداماتشان جان خود و دیگر شهروندان را به خطر نندازند تا در این شرایط بحرانی مشکلات را شدت نبخشند و باعث شیوع بیشتر این بیماری نشوند.

مردم با در خانه ماندن به کادر پزشکی در چهارشنبه‌سوری کمک کنند
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۴۶

محمد سالاری، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه به بیان توصیه‌هایی به مردم برای شرکت نکردن در مراسم چهارشنبه سوری با توجه به شیوع کرونا پرداخت و گفت: واقعیت این است  مردم در آستانه یک آزمون تاریخی هستند و اساسا از مردم ایران به عنوان یک کشور مسلمان و با تمدن و فرهنگ و تمام ادعاهایی که در این زمینه داریم، خوب نیست که بخواهیم حرفی از چهارشنبه‌سوری بزنیم.

وی ادامه داد: اگر افرادی امسال بخواهند تجمعات آنچنانی و آتش‌بازی‌هایی را همانند سال گذشته برگزار کنند که عملا موجب آسیب رساندن به خود و دیگر شهروندان شود، در حقیقت نشان داده‌اند که اهمیتی برای هیچ مساله‌ای قائل نیستند و و قوه قهریه باید با آن‌ها روبه‌رو شود.

این عضو شورای شهر خاطرنشان کرد: نیرو‌های قضایی و مسئولان زیرربط باید با افرادی که در این مقطع حساس اصول بهداشتی و اعلامی مجموعه دولت و نظام را نمی‌پذیرند و موجب برهم زدن آرامش روحی و روانی مردم و تهدید جان شهروندان می‌شوند، برخوردی جدی داشته باشند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد:انتظار می‌رود همه مردم با در پیش گرفتن رفتاری منطبق بر وحدت و انسجام و بر اساس یک روحیه جمعی از اتفاقات ناگوار جلوگیری کنند چراکه اگر چهارشنبه‌سوری مثل‌های سال‌های گذشته ادامه داشته باشد، موجب شیوع بیشتر این بیماری خواهیم شد و این فشار مضاعفی را به کادر درمانی اعم از پزشکان و پرستاران در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی وارد خواهد کرد.

سالاری در پایان با تاکید بر اینکه مردم باید در خانه ماندن را جدی بگیرند، تصریح کرد: بهترین راه برای یپشگیری از هرگونه اتفاق ناگوار و دلخراش در خانه ماندن است و همه مردم باید این توصیه‌ها را جدی بگیرند.

خطرات شرکت کردن در مراسم چهارشنبه سوری آخر سال با توجه به شیوع کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۴۵

محمد رضا ناظر، متخصص بیماری‌های عفونی در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه ، به بیان توصیه هایی به مردم برای شرکت نکردن در مراسم چهارشنبه سوری با توجه به شیوع کرونا پرداخت و گفت: مهمترین راه پیشگیری قطع کردن چرخه انتقال است. در این بین هستند افرادی که می‌گویند ما از مرگ و بیماری نمی‌ترسیم، ولی در پاسخ به این افراد باید گفت شاید شما واسطه انتقال کرونا شوید و در نتیجه سلامت دیگران را به خطر بیندازید.

این متخصص بیماری های عفونی افزود: توصیه در چین این بود که افرادی که می خواهد بیرون بروند همه ماسک داشته باشند. افراد بیمار اصلا بیرون نیاید و به دو دلیل ماسک داشته باشد یکی اینکه خود فرد به بیماری مبتلا نشود و دیگر اینکه ممکن است خود فرد بیماری را داشته باشد و برای جلوگیری ازا انتقال آن به دیگران حتما ماسک داشته باشد. 

ناظر در ادامه گفت: شرکت افراد در چهارشنبه سوری و اینکه برخی افراد دچار سوختگی شوند و همچنین انتقال آنها به بیمارستان هر کدام از چندین جنبه خطرناک است. علاوه بر این خطرها برپایی چهارشنبه سوری و خطراتی که در پی دارد باعث ایجاد استرس در افراد جامعه شده و سیستم ایمنی بدن افراد را در برابر کرونا ضعیف خواهد کرد. 

این متخصص بیماری های عفونی بیان کرد: ممکن است ویروس در بدن برخی از افراد جامعه باشد ولی فرد خودش خبر نداشته باشد و هیچ علائمی نداشته باشد ولی با برگزاری چهارشنبه سوری و سروصداهای ایجاد شده دچار استرس شود و ویروس در بدن این فرد شروع به رشد کند. 

این متخصص بیماری عفونی گفت: مردم در تجمعاتی مثل چهارشنبه سوری شرکت نکنند و از اطرافیان خود نیز بخواهند در این مراسم شرکت نکنند.

وی در ادامه تاکید کرد: این افراد علاوه بر اینکه خود را به خطر می اندازند باعث به خطر افتادن کادر درمانی و پلیس و اورژانس و... می شوند که درگیر این مراسم هستند.

لاستیک آتش زدن در چهارشنبه سوری جرم است
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۴۱

جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه ، درباره اقدامات این نهاد برای چهارشنبه سوری گفت: یگان حفاظت محیط زیست امروز از ساعت ۲ بعد از ظهر در آماده باش صد در صد است.

لاستیک آتش زدن جرم است

وی در ادامه بیان کرد: با افرادی که اقدام به کار‌هایی کنند که در حوزه کاری محیط زیست است در کنار نیروی انتظامی با آن‌ها برخورد خواهیم کرد. در چهارشنبه سوری آلودگی هوا ایجاد کردن جرم محسوب می‌شود به عنوان مثال با آتش زدن لاستیک، که در این موارد با مسببین آن‌ها برخورد شدیدی می‌شود و این افراد را تحویل محاکم قضایی می‌دهیم.

محبت خانی گفت: کسانی که در مناطق بیرون از شهر آتش سوزی ایجاد کنند که منجر به صدمه خوردن مناطق چهارگانه تحت حفاظت محیط زیست بشود جرم محسوب می‌شود و با عوامل این موضوع برخورد جدی قضایی خواهد شد.

از مردم خواهش می کنم امسال به چهارشنبه سوری نروند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: از مردم خواهش می‌کنم به واسطه اینکه امسال با کرونا مواجه هستیم و در بیمارستان بیماران کرونایی تحت درمان هستند و افرادی در منازل خود در قرنظینه خانگی هستند از ایجاد آلودگی هوا و آلودگی صوتی پرهیز کنند و خودشان داوطلب شوند و امسال به عنوان یک سال نمادین کار‌های سال‌های قبل را انجام ندهند.

برخورد قانونی با هنجارشکنان و ترددهای بی‌هدف
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۳۶

فرمانده انتظامی مشهد گفت: با افرادی که در چهارشنبه آخر سال هنجارشکنی کنند، برخورد می‌شود و خودروهایی که تردد بی‌جهت داشته‌ باشند، توقیف خواهند شد.

آمار قربانیان چهارشنبه سوری تاکنون ۶ نفر
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۳۵

اورژانس آمار قربانیان حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال تا ساعت ۱۴ را ۶ مصدوم اعلام کرد که ۲ نفر از این افراد درمان و ترخیص شدند.

هشدار پلیس به قانون شکنان/ آمار قربانیان آخرین چهارشنبه سال

اتمام حجت پلیس با برگزار کنندگان مراسم چهارشنبه سوری
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۳۱

سردار کیوان ظهیری رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ: پلیس با افرادی که به برگزاری مراسم چهارشنبه سوری اقدام می‌کنند طبق قانون برخورد می‌کند و شهروندان در صورت مشاهده هرگونه اقدام و مشکلی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گیرند و ماموران برای خدمت رسانی به مردم در آمادگی کامل قرار دارند تا بتوانند آرامش و امنیت را برای آن‌ها ایجاد کنند.

هشدار پلیس به قانون شکنان/ آمار قربانیان آخرین چهارشنبه سال

آماده باش پلیس راهور برای چهارشنبه‌سوری
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۲۹

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، درباره تمهیدات پلیس در چهارشنبه‌سوری خاطر نشان کرد: امروز شب چهارشنبه آخر سال است و از عصر امروز همکاران من در پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در آماده باش کامل هستند و نسبت به رصد ترافیکی معابر و تردد‌ها اقدام خواهند کرد.

وی با بیان اینکه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا توصیه بر حضور در خانه شده است، گفت: در شب چهارشنبه سوری نیز با توجه به تأکیدات ایمنی و نیز تأکیدات بهداشتی لازم است که تمامی شهروندان در خانه بمانند و این ایام را بدون انجام تردد غیرضروری در شهر سپری کنند.

مهماندار در مورد رانندگان و سرنشینان خودرو‌هایی که اقدام به پرتاب مواد محترقه از داخل خودرو کنند، گفت: در این زمینه مأموران پلیس برابر ضوابط ابلاغ شده اقدام خواهند کرد و حتما با افراد متخلف برخورد کرده و خودرو آنان نیز توقیف خواهد شد علاوه بر آن از ظرفیت هوشمند ترافیک نیز به طور صددرصد استفاده خواهد شد.

هشدار پلیس به قانون شکنان/ آمار قربانیان آخرین چهارشنبه سال

استقرار آتش‌نشانان در ١۴٣ نقطه
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۲۸

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران: امروز سه شنبه پایانی سال است و تا پیش از امسال در این روز جشن چهارشنبه سوری برگزار می‌شد. طی این روز‌ها متخصصان و کارشناسان دفعات بسیاری از هموطنان درخواست کردند که به علت شیوع گسترده بیماری کرونا از منزل خارج نشوند.

وی ادامه داد: سازمان آتش نشانی تهران نیز از شهروندان این تقاضا را دارد که امسال با توجه به وجود نگرانی‌های مضاعف بر سوختگی و مصدومیت و.. در خانه بمانند. بیمارستان‌ها به علت شیوع بیماری کووید١٩ وضعیت خوبی ندارند و اگر مصدومی وارد بیمارستان شود احتمال ابتلای او به سایر بیماری‌ها نیز وجود دارد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه امسال شرایط حاد است گفت: تاکید ما این است که در خانه بمانید.

وی با تاکید بر اینکه آتش نشانی تهران بر اساس وظیفه خود در این شب مثل سال‌های گذشته استقرار‌هایی را ترتیب داده است اظهار کرد: در همین راستا علاوه بر آماده باش ١٣١ ایستگاه، آتش نشانان تهرانی در ١۴٣ نقطه مستقر خواهند بود. البته امیدواریم هیچ کس از خانه خود بیرون نیاید.

به گفته وی ١٢۵٠ آتش نشان عملیاتی با به همراه داشتن ١۴٧ خودرو سبک، ١٧٣ دستگاه خودرو سنگین و ۴۶ دستگاه موتورسیکلت از ساعت شش بعد از ظهر استقرار خود را آغاز می‌کنند. تمامی مدیران ارشد نیز در کنار نیرو‌ها حضور خواهند داشت.

اولتیماتوم پلیس به هنجارشکنان در چهارشنبه‌سوری
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۲۴

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ تاکید کرد که پلیس اجازه برگزاری هیچگونه تجمعی را در چهارشنبه‌سوری نخواهد داد.

رحیمی به تمهیدات پلیس برای چهارشنبه‌سوری اشاره کرد و گفت: برای چهارشنبه آخر سال چهار قرارگاه فجر، فتح، نصر و رمضان را راه‌اندازی کرده‌ایم و عوامل پلیس در این شب در تمام نقاط پایتخت در آمادگی کامل قرار دارند. ضمن اینکه از مدت‌ها قبل جلسات با صنوف و اتحادیه‌های مرتبط نیز برگزار شده و هشدار‌ها و توصیه‌های لازم به این بخش‌ها نیز ارائه شده است.

رییس پلیس پایتخت با اشاره به تاکیدات انجام شده در مورد حضور در خانه اظهارکرد: درخواست پلیس از تمام مردم این است که در خانه بمانند. در این شب نیز پلیس اجازه برگزاری هیچگونه تجمعی را نخواهد داد و با برهم زنندگان نظم و امنیت نیز قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

هشدار پلیس به قانون شکنان/ آمار قربانیان آخرین چهارشنبه سال

کشف ۱۶۵۴۰ نوع مواد محترقه در بروجرد
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۲۲

فرمانده انتظامی بروجرد از کشف ۱۶۵۴۰ نوع مواد محترقه در این شهرستان خبر داد.

کادر درمان را با آسیب‌دیدگی در چهارشنبه‌سوری فرسوده نکنیم
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۲۲

زنجان رئیس اورژانس زنجان گفت: اگر تعداد مصدومان در چهارشنبه آخر سال زیاد باشد، ناچار هستیم توان بیمارستان آیت‌الله موسوی را در کنار بیمارستان ولی‌عصر (عج) بالا ببریم که این کار سبب فرسودگی بسیار بالای کادر درمانی استان خواهد شد.

چطور در چهارشنبه سوری فرزندانمان را در خانه بنشانیم؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۳:۴۴

محمد رضا ایمانی روان شناس اجتماعی در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه ، در پاسخ به این سوال که با نزدیک شدن به پایان سال و چهارشنبه سوری خانواده‌های چطور فرزندان خود را برای شرکت نکردن در چهارشنبه سوری متقاعد کنند؟ گفت: ابتدا باید ببینیم که چهارشنبه سوی به چه معنی است و چطور آن را در ذهن بچه‌ها ایجاد کردیم؟ اگر کسی حیاطی در خانه خود دارند می‌تواند آتشی درست کنند و با هم بگویند و بخندند و از روی آتش بپرند و این رسم را به جای آورند.

این روان شناس اجتماعی در ادامه گفت: اما اینکه بتوانیم اقوام و دوستان و آشنایان را در کنار هم داشته باشیم کاملا مضر است. می‌توانیم در بالکن خانه فشفشه روشن کنیم و یا بالن به هوا بیندازیم. ولی اینکه بخواهیم در جمع و کوچه و خیابان حضور داشته باشیم و ترقه بزنیم برای سلامتی مضر است.

ایمانی در ادامه با تاکید بر اینکه اما باید به نشاط بچه‌ها نیز توجه کنیم افزود  اما این حفظ نشاط را باید با مراقبت به عمل آوریم و اگر بخواهیم فرزندان خود را از حضور در چهارشنبه سوری منع کنیم باعث ایجاد لج و لجبازی می‌شویم و بچه‌ها از این فرآیند آسیب می‌بینند.

این روان شناس اجتماعی گفت:بهترین کار همراهی کردن توام با راهنمایی کردن است. باید جزئی از بازی بچه‌ها در چهارشنبه سوری بشویم.

مردم از برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری اجتناب کنند
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۳:۳۹

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان ‌شرقی با تاکید بر تقدم سلامت مردم بر پاسداشت سنت چهارشنبه آخر سال، ‌گفت: ‌برگزاری تجمع‌ها و جشن‌های چهارشنبه سوری موجب شیوع بیشتر بیماری کرونا و شعله‌ور شدن ویروس این بیماری می‌شود.

پلیس کردستان با برگزار‌کنندگان مراسم چهارشنبه‌سوری برخورد می‌کند
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۳:۳۹

فرمانده انتظامی کردستان از برخورد قطعی با انتشاردهندگان فراخوان‌های مربوط به مراسم چهارشنبه آخر سال در استان خبر داد.

برخورد با اقدامات مجرمانه چهارشنبه‌سوری در فضای مجازی
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۰۸:۲۶

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از برخورد با هرگونه تبلیغ و خرید و فروش موادمحترقه در فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ تورج کاظمی، درباره جرائم مجرمانه مرتبط با چهارشنبه‌سوری در فضای مجازی گفت: تیم‌های رصد پلیس فتا با گشت‌زنی مستمر در فضای مجازی اقدام به پایش و رصد محتوای تولید و منتشر شده در فضای مجازی می‌کنند. در این میان چهارشنبه آخرسال نیز یکی از مواردیست که ماموران پلیس فتا اقدام به رصد موضوعات و محتوای مرتبط با آن در فضای کرده‌اند.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز ماموران پلیس موارد مجرمانه‌ای را شناسایی کرده و به دستگاه قضایی ارجاع داده‌اند که از جمله آن می‌توان به خرید و فروش و تبلیغ موادمحترقه در فضای مجازی اشاره کرد.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *