رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

رفع تعرض از ۲ هزار و ۵۹۷ فقره اراضی دولتی

16:00 - 27 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۶۸۲۹
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن به تشریح اقدامات و عملکرد این یگان در سال ۹۸ پرداخت و از رفع تصرف ۲ هزار و ۵۹۷ فقره اراضی دولتی خبر داد.

به گزارش گروه جامعه ، سرهنگ "جواد خردمند"  فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن ناجا با اعلام اینکه حفظ حقوق عامه، خدمت رسانی و توزیع عادلانه ثروت ملی مستلزم نگهداری صحیح و صیانت آن در تمامی عرصه هاست، یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن کشور را از جمله یگان‌های موفق و پیشگام در حفظ ثروت ملی کشور عنوان کرد.

وی افزود: به منظور تسریع در صیانت از اراضی ملی، سایر یگان‌های حفاظت استانی را با مدیریت فرماندهان و افسران با تجربه انتظامی و عملیاتی در ادارات کل راه و شهرسازی
۳۵ گانه راه اندازی کردیم که برابر گزارش‌های سازمان ملی زمین و مسکن، موفقیت‌های در خور توجه در زمینه پیشگیری و مقابله با متعرضان و سودجویان و رفع تصرف اراضی در پی اجرای قاطع احکام قضائی به دست آمده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن دستیابی به اهداف عالی و تثبیت حفاظت پایدار را که از دغدغه‌های این یگان و مورد تاکید مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) است در گرو انسجام، وحدت سازمانی، همکاری بیش از پیش همه مدیران کل راه و شهرسازی و پشتیبانی مسئولان در قوه قضائیه دانست.

این مقام انتظامی در ادامه در خصوص عملکرد یک ساله این یگان در سال ۹۸ اظهار داشت: در تعامل نزدیک با مدیران املاک حقوقی به منظور تسریع در امر رسیدگی به پرونده‌های له سازمان و یا ابلاغ اجرائیه‌ها تعداد یک هزار و ۲۹۰ فقره اوراق قضائی توسط یگان‌های حفاظت در قالب واقعی و حقیقی بر اساس مواد قانون آیین دادرسی مدنی ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: همچنین طی یک سال تعداد ۹۵۲ فقره پرونده در خصوص تعرض به اراضی دولتی با عنوان جرم مشهود توسط عوامل یگان تشکیل و به معاونت املاک و حقوقی ارسال شده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خاطرنشان کرد: در بخش مهم و حائز توجه دیگر تعداد ۶۹۰ فقره حکم قطعی له دولت (خلع ید، قلع و قمع و تخلیه) که مستلزم تهیه برآورد امنیتی نظامی، هماهنگی درون و برون سازمانی و تهیه امکانات متناسب با ماموریت است با همکاری عوامل انتظامی و مسئولان ادارات حقوقی و پشتیبانی اثربخش مجموعه همکاران خصوصا مدیران کل و املاک حقوقی استان‌ها به میزان ۸۰۷ هکتار با برآورد ارزش ریالی بیش چهار هزار و ۵۰ میلیارد ریال بدون هرگونه خسارات جانی، مالی و ایجاد تنش به مرحله اجرا درآمده است.

سرهنگ خردمند در خصوص نیرو‌های به کارگیری شده در اجرای ماموریت‌ها گفت: در راستای اجرای احکام قطعی، علاوه بر به کارگیری بیش از ۱۰ هزار و ۴۲۰ نفر نیرو از کارکنان یگان حفاظت استان‌ها با هماهنگی از طریق فرماندهی انتظامی شهرستان‌ها تعداد ۴ هزار و ۲۱۵ نفر از کارکنان پلیس نیز در قالب نیروی کمکی برای اجرای احکام در اختیار فرماندهان یگان‌های حفاظت استان‌ها قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: طی سال ۹۸ تعداد، ۳ هزار و ۸۸۴ فقره گزارش (از طریق مسئولان سازمانی، اطلاعات مردمی، ارجاعات قضائی و گزارش مأموران) در راستای وظایف ذاتی یگان حفاظت دریافت شده که بر اساس تدابیر ابلاغی بلافاصله به منظور بررسی صحت و سقم در دستور کار قرار گرفته است.

این مقام انتظامی در پایان به رفع فوری ۲ هزار و ۵۹۷ فقره تعرض به اراضی دولتی در سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: طی سال جاری تعداد ۲ هزار و ۶۵۰ فقره گزارش وقوع تعرض به اراضی واصل، که بحمدالله با حضور به موقع ماموران و پشتیبانی و هماهنگی‌های انتظامی و قضائی در چارچوب اختیارات ضابطین یگان بلافاصله رفع تعرض شد.


برچسب ها: پلیس ناجا

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *