آخرین آمار جهانی کرونا اعلام شد

11:41 - 27 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۶۷۹۰
طبق آمار جهانی، تا این لحظه بیش از ۱۸۲ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند؛ کشور ایتالیا با با افزایش ۳ هزار و ۲۳۳ نفری مبتلایان نسبت به روز گذشته، در مجموع به ۲۷ هزار و ۹۸۰ مبتلا رسیده است.

آخرین آمار جهانی کرونا اعلام شدبه گزارش گروه فضای مجازی ، بر اساس آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometers"، تاکنون ۱۸۲ هزار و ۷۲۳ نفر در جهان مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹) شده اند که از این تعداد ۷ هزار و ۱۷۴ نفر جان خود را از دست داده اند.

تا این لحظه ۷۹ هزار و ۷۸۳ نفر از مجموع بیماران کرونا در جهان بهبودیافته و توانسته اند این بیماری را شکست دهند.

کشور چین به عنوان مبدا شیوع این ویروس با ۸۰ هزار و ۸۸۱ مبتلا، در رده نخست کشور‌های جهان قرار دارد؛ بعد از آن کشور‌های ایتالیا، ایران، اسپانیا و کره جنوبی به ترتیب در رده‌های دوم تا پنجم هستند.

نکته قابل توجه این است که کشور اسپانیا با افزایش تعداد مبتلایان به ۹ هزار و ۹۴۲ نفر، نسبت به روز گذشته کشور کره جنوبی را پشت سر گذاشته و در رده چهارم قرار گرفت؛ همچنین تعداد کشته شدگان آن به ۳۴۲ نفر رسیده است که از این لحاظ نیز در رده چهارم جهان قرار دارد.

کشور ایتالیا نیز همانند روز‌های گذشته با افزایش تعداد مبتلایان مواجه بوده است؛ این کشور با افزایش ۳ هزار و ۲۳۳ نفری مبتلایان نسبت به روز گذشته، در مجموع به ۲۷ هزار و ۹۸۰ مبتلا رسیده است.

کشور آمریکا نیز نسبت به روز گذشته با آمار افزایشی قابل توجه‌ای روبه رو بوده است؛ این کشور با افزایش ۹۴۳ مبتلا در یک روز، به مجموع ۴ هزار و ۷۲۵ مبتلا رسیده است.

آخرین آمار جهانی کرونا اعلام شدارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *