انتخابات درون حزبی آمریکا با چاشنی کرونا؛ بایدن به نامزدی نهایی دموکرات‌ ها نزدیکتر شد

12:09 - 27 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۶۷۸۰
شیوع ویروس کرونا در آمریکا انتخابات درون حزبی در ۴ ایالت را به تعویق انداخت و در ایالت‌ هایی که انتخابات به صورت آنلاین برگزار شده جو بایدن پیشتاز رقابت‌ ها است.

انتخابات درون حزبی آمریکا|پیشتازی جو بایدنبه گزارش گروه بین الملل ؛ مقام های آمریکایی به دلیل شیوع ویروس کرونا، انتخابات درون حزبی را در ۴ ایالت به تعویق انداختند.

بر اساس گزارش رسانه‌ های آمریکا، انتخابات درون حزبی در ایالت‌ های جورجیا، کنتاکی، لوئیزیانا و اوهایو در آخرین لحظات پیش از آغاز آن، به تعویق افتاده است.

در ایالت اوهایو، دادستان کل با درخواست مقام های بهداشتی این ایالت برای به تعویق انداختن انتخابات درون حزبی مخالفت کرده بود، اما لحظاتی پیش از آغاز انتخابات در روز سه‌ شنبه، این انتخابات به تعویق افتاد.

ساعاتی پیش از برگزاری انتخابات درون حزبی در ایالت اوهایو، مقام های این ایالت به دلیل شیوع ویروس کرونا، اعلام وضعیت فوق العاده کردند.

در نیویورک نیز مقامات بهداشتی در حال بررسی به تعویق انداختن انتخابات درون حزبی هستند.

«جو بایدن» و «برنی سندرز» نیز به دلیل شیوع ویرس کرونا هیچگونه برنامه‌ای برای برگزاری تجمع انتخاباتی ندارند.

با این وجود در برخی از ایالت ها، مقام های محلی تصمیم به برگزاری آنلاین انتخابات درون حزبی گرفته اند.

انتخابات در ایالت واشنگتن به صورت آنلاین برگزار شده و نتایج به دست آمده پیروزی دیگری را برای بایدن رقم زده تا او خود را یک گام دیگر به انتخاب شدن به عنوان نامزد نهایی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا نزدیک‌تر کند.

 

بیشتر بخوانید:

 

مقام های ۳ ایالت آریزونا، فلوریدا و ایلینوی نیز اعلام کرده اند که تصمیمی برای به تعویق انداختن انتخابات ندارند و رقابت‌ ها طبق برنامه ریزی انجام شده ادامه خواهد یافت.

رقابت‌های درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هر ۵۰ ایالت این کشور با هدف تعیین نامزد‌های نهایی دو حزب دموکرات و جمهوریخواه برگزار می‌شود.

این رقابت‌ها که امسال از سوم فوریه (۱۴ بهمن) آغاز شد تا هفتم ژوئن (۱۸ خرداد ۱۳۹۹) ادامه خواهد داشت؛ در نهایت نامزدی که ۱۹۹۱ رای نماینده انتخاباتی را به دست بیاورد، نامزد نهایی حزب برای انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود که در ماه جولای (اواخر تیر ۱۳۹۹) معرفی می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا سوم نوامبر (۱۳ آبان ۱۳۹۹) برگزار می‌شود.

انتخابات درون حزبی آمریکا تحت الشعاع گسترش ویروس کرونا در این کشور قرار گرفته است؛ در حال حاضر ۴ هزار و ۷۳۴ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا هستند و ۹۳ نفر دیگر نیر بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند.

تقریبا تمامی ایالت‌ها درگیر ویروس کرونا شده و در بسیاری از ایالت‌ها نیز اعلام وضعیت فوق العاده اعلام و برگزاری هرگونه تجمع و مراسم ممنوع شده است.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *