افراد آلوده به کرونا سریعا شناسایی و تحت نظر قرار گیرند

9:37 - 27 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۶۶۹۱
رئیس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، در نامه‌ای به معاونین وزارت بهداشت و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، خواستار شناسایی سریع موارد مبتلا به کرونا و مراقبت از آن‌ها شد.

به گزارش گروه جامعه ، سعید نمکی، در نامه‌ای به معاونین وزارت بهداشت و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور عنوان داشته است: پاسخ محبت‌آمیز رهبر معظم انقلاب به گزارش اینجانب از شیوه عملکرد همکارانم در کنار عزیزان بسیجی مُهر تاییدی بر یک رویکرد جامعه محور مبتنی بر زیرساخت ارزشمند شبکه بهداشتی درمانی و تجربه مجددی از همکاری بین بخشی صمیمانه بود با شرکایی که بار‌ها کار‌های بزرگ را در عرصه سلامت با یاری و همراهیشان به سرانجام رساندیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: ضمن قدردانی از اظهارنظر و ابراز محبت بزرگوارانه رهبر معظم انقلاب که موجب دلگرمی همگانی شد، انتظار می‌رود با سازماندهی هر چه بیشتر و همکاری هماهنگ و بی وقفه در اسرع وقت هوشمندانه به موارد ذیل بپردازیم:

۱- موارد مبتلا را سریعاً شناسایی و از گردونه آلودگی خارج و تحت نظر قرار دهیم.

۲- با استفاده از ظرفیت خارج بیمارستانی، قرنطینه خانگی و فضا‌های بینابینی که فراهم نموده‌ایم، بار سنگین بیمارستان‌ها و پرسنل درمانی را کاهش دهیم.

۳- افراد در معرض خطر را که به دلیل تماس با افراد مبتلا امکان بروز علائم بیماری را در روز‌های آتی دارند، سریعاً شناسایی، تحت مراقبت و پیگیری و ایزولاسیون قرار دهیم.

۴- از اختلاط و امتزاج جمعیتی با شناسایی فضا‌های احتمالی در استان‌ها به شدت جلوگیری و مراقبت نماییم تا بار جدیدی بر نظام ارائه خدمات به دلیل توسعه اپیدمی تحمیل نگردد.

۵- جهت انتقال آموزش‌ها به گروه‌های هدف از تمامی امکانات و شیوه‌ها به خصوص بهره گیری از ظرفیت صدا و سیمای استانی دریغ نورزیم.

۶- در ایجاد اکیپ‌های غربالگری از خروجی شهر‌هایی که اعلام شده با همکاری دستگاه‌های ذی ربط و نصب تابلو‌های هشدار در مسیر عبور و مرور مسافرین احتمالی و توزیع مطالب آموزشی به نحو موثر عمل کنیم.

۷- امید است مردم شریف کشورمان به هشدار‌های ماندن در خانه و پرهیز از سفر توجه فرمایند.

مع الوصف، آمادگی کامل جهت پذیرش موارد مبتلا و مراقبت از آنان را در استان فراهم نماییم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *