«آبادان یازده ۶۰» اثری کاملاً بی‌ادعا و ساده است/همکاری با مهرداد خوشبخت برایم لذتبخش بود

8:30 - 28 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۶۶۳۷
تدوینگر تدوینگر فیلم «مارموز» گفت: «آبادان یازده ۶۰» فیلم ساده‌ای است، این اثر درباره مقاومت عده‌ای است که در رادیو نفت آبادان فعالیت می‌کنند، در دوران دفاع مقدس تمام تلاششان را می‌کنند تا آبادان سقوط نکند و در این راه از هرچیزی می‌گذرند.

«آبادان یازده ۶۰» اثری کاملاً بی‌دعا و ساده است/همکاری با مهرداد خوشبخت برایم لذتبخش بود////////////چهارشبنهسهراب خسروی تدوینگر فیلم سینمایی «آبادان یازده ۶۰» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی ، پیرامون روایت و مضمون این فیلم سینمایی گفت: «آبادان یازده ۶۰» فیلم ساده‌ای است، این اثر درباره مقاومت عده‌ای است که در رادیو نفت آبادان فعالیت می‌کنند، آنها در دوران دفاع مقدس تمام تلاششان را می‌کنند تا آبادان سقوط نکند و در این راه از هرچیزی می‌گذرند.

وی درباره رونمایی این فیلم در جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: این فیلم به کارگردانی مهرداد خوشبخت روایتی ملموس و بی‌پیرایه از مقاومت است، این فیلم در جشنواره فیلم فجر رونمایی شد و خوشبختانه از سوی مخاطبان و اهالی رسانه با استقبال و نظرات مثبت روبرو شد. 

این تدوینگر سینما مضمون فیلم «آبادان یازده ۶۰» را مضمونی مهم دانست و افزود: این فیلم به بخشی از دوران دفاع مقدس اشاره می کند که تا به حال آن پرداخته نشده است، این روایت به نظر من بسیار مهم است زیرا ابعاد مختلفی را به نمایش می گذارد که شاید تاکنون از آن غافل مانده‌ایم. 

وی در همین راستا ادامه داد: به شخصه از حضور در فیلم «آبادان یازده ۶۰» بسیار راضی هستم، این فیلم کاملاً بی ادعاست، نه از جنس سینمای بازیگر محور است و نه موضوع جنگ را آن طور که تاکنون بوده روایت می کند، به همین دلیل اثری متفاوت در سینمای گونه دفاع مقدس محسوب می شود. 

تدوینگر فیلم «مارموز» درباره همکاری با مهرداد خوشبخت افزود: مهرداد خوشبخت سابقه تدوین دارد، البته تعداد حضورش در عرصه تدوین زیاد نیست اما همین نگاه به من به عنوان تدوینگر کمک می کند، البته وی به هیچ وجه در کار من دخالت نکرد. 

وی با اشاره به کوتاه شدن بخشی از فیلم خاطرنشان کرد: فیلمنامه اولیه «آبادان یازده ۶۰» بسیار بلند بود، بعد از تدوین اولیه به همراه مهرداد خوشبخت بسیاری از زوائد را از فیلم در آوردیم و به نظر من کوتاه شدن ده تا پانزده دقیقه ای اثر به شدت به کلیت آن کمک کرده است.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *